Zvižduci Messiju na oproštaju s PSG-om. Posljednju utakmicu Argentinca u Parizu gledao i Lukša Jakobušić

epa10671391 Paris Saint Germain's Lionel Messi (L) in action against Maximiliano Caufriez of Clermont (C) and Johan Gastien of Clermont during the French Ligue 1 soccer match between Paris Saint Germain and Clermont Foot 63 in Paris, France, 03 June 2023.  EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

PSG se u subotu oprostio od Sergija Ramosa i Lionela Messija koji je za svoj dvogodišnji boravak u Parizu i ono što je napravio za prvaka Francuske od navijača nagrađen zvižducima na predstavljanju momčadi.

Da stvar bude gora po Argentinca, PSG je u rezultatski nevažnoj utakmici uspio prokockati dva pogotka prednosti i izgubiti na Parku prinčeva od Clermonta s 2-3. Sergio Ramos je za oproštaj postigao pogodak za 1-0 u 16. minuti, a samo pet minuta poslije je Kylian Mbappe iskoristio kazneni udarac za svoj 29. pogodak u sezoni.

Njime je osigurao naslov najboljeg strijelca lige petu godinu zaredom, čime se izjednačio s legendarnim napadačem Marseillea Jean-Pierreom Papinom koji je bio najbolji topnik prvenstva u razdoblju od 1988. do 1992. To je bilo i jedino vrijedno slavlja za domaću momčad.

Već do poluvremena su Gastien (24) i Zeffane (45+1) izjednačili, a pobjedu Clermontu donio Kyei u 63. minuti.

Posljednju Messijevu utakmicu u Parizu s tribina su gledali brojni poznati. Među njima je bio i tenisač Novak Đoković, koji trenutno igra na Roland Garrosu, a odmah iza njega sjedio je – predsjednik Hajduka Lukša Jakobušić.

Mediji nagađaju kako je Jakobušić u Pariz stigao dogovoriti povijesni transfer Luka Vuškovića, 16-godišnjeg stopera Hajduka. Parišku klub za mladog bi nogometaša platio 12 milijuna eura, što bi bio najveći transger u povijesti splitskog kluba.

Soccer Football – Ligue 1 – Paris St Germain v Clermont – Parc de Princes, Paris, France – June 3, 2023 Tennis player Novak Djokovic is seen in the stands before the match REUTERS/Benoit Tessier