ZABILI MIEREZ I BUKVIĆ Osijek slavio kod Varaždina

25.05.2024., stadion Varteks, Varazdin - SuperSport HNL, 36. kolo, NK Varazdin - NK Osijek.  Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Vjeran Zganec Rogulja / Pixsell

Osijek je pod vodstvom privremenog trenera Ive Smoje u posljednjem ovosezonskom kolu SuperSport HNL-a pred 1 130 gledatelja na stadionu Varteksa bio bolji od Varaždina rezultatom 0:2 (0:0). Gosti su tri boda upisali zahvaljujući Ramonu Mierezu i Domagoju Bukviću.

Bila je to 16. pobjeda za momčad s Opus Arene koja je učvrstila četvrtu poziciju dok su izabranici Nikole Šafarića prvenstvo zaključili 14. porazom te šestim mjestom ljestvice.

U prvom poluvremenu najbolju šansu imao je Varaždin i to u 15. minuti kada je Škaričić udarcem s desetak metara zatresao bližu stativu.

Bijelo-plavi su pitanje pobjednika riješili u tri minute. Prvo je u 65. s desne strane ubacio Guedes, a Mierez je ostao sam na šest metara te je glavom matirao Silića. Argentinski napadač je tako upisao 19. zgoditak u sezoni kojim je potvrdio status najboljeg strijelca lige.

Tri minute kasnije još jedna asistencija za Guedesa koji je na dvadesetak metara pronašao Bukvića koji se odlučio na udarac s 18 metara, a lopta je na putu prema golu pogodila Škaričića te je završila iza leđa Silića. Mladi Vatreni je sretno došao do četvrtog pogotka u aktualnom HNL-u.

Kolo se nastavlja od 19:10 kada na Kranjčevićevoj počinje duel Lokomotive i Hajduka.