WTA ADELAIDE: Vekić preokretom do četvrtfinala

epa08109705 Donna Vekic of Croatia in action in her match against Yulia Putintseva of Kazakhstan during day 2 of the Brisbane International tennis tournament at the Queensland Tennis Centre in Brisbane, 07 January  2020.  EPA/ALBERT PEREZ NO ARCHIVING AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

EPA/ALBERT PEREZ

Hrvatska tenisačica Donna Vekić plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Adelaideu, svladavši Grkinju Mariju Sakkari 2:6, 7:5, 6:1 nakon dva sata igre.

Vekić je do slavlja stigla preokretom. Slabije je krenula u meč i izgubila prvi set. U drugom setu igralo se gem za gem, sve do vodstva 6:5 Vekić kada je uspjela Grkinki oduzeti servis za izjednačenje u setovima. Dva breaka bila su dovoljna Vekić da dođe do preokreta i slavlja u osmini finala.

Ovo je bio njihov šesti međusobni dvoboj i četvrta pobjeda hrvatske tenisačice. U sljedećem kolu Vekić će igrati protiv Ukrajinke Dayane Jastremske kojoj je meč osmine finala, nakon gubitka prvog seta, predala Njemica Angelique Kerber.