WIMBELDON Čilić se plasirao u 2. kolo

epa07654054 Croatia's Marin Cilic reacts during his round 32 match against Chile's Cristian Garin at the Fever Tree Championship at Queen's Club in London, Britain, 17 June 2019. The tournament runs from 17th June till 23 June 2019.  EPA/WILL OLIVER

EPA/WILL OLIVER

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 2. kolo Wimbledona nakon što je u utorak svladao Francuza Adriana Mannarina sa 7-6 (6), 7-6 (4), 6-3 poslije 2 sata i 48 minuta igre.

U prvom setu kod vodstva 4-3 Čilić je propustio iskoristiti dvije break-lopte, pa je set otišao u tie-break u kojem je poveo sa 4-0. No, onda je došlo do preokreta i Mannarino ima set-loptu, ali Čilić se je izvukao iz neugodne situacije i dobija prvi set.

I sljedeći set Čilić je dobio u tie-breaku, premda je imao priliku da to riješi i ranije jer je imao prednost breaka. No, kod vodstva 5-4, na svom servisu, ispustio je dvije set-lopte. U trećem setu Čilić nije ispustio prednost breaka. Kod vodstva 3-2 oduzeo je servis protivniku i potom je rutinski zaključio meč u svoju korist.

U drugom kolu čeka ga Portugalac Joao Sousa (ATP-69) protiv kojeg Čilić vodi sa 4-0 u pobjedama, a posljednji puta dobio ga je 2018. na Australian Openu (6-1, 7-5, 6-2).