VN Velike Britanije: Hamilton najbrži na trećem treningu

epa08578432 British Formula One driver Lewis Hamilton of Mercedes-AMG Petronas in action during the third practice session of the British Formula One Grand Prix in Silverstone, Britain, 01 August 2020.  EPA/Will Oliver / Pool

EPA/Will Oliver

Svjetski prvak Formule 1 Britanac Lewis Hamilton (Mercedes) bio je najbrži u subotu na trećem slobodnom treningu uoči nedjeljne utrke kojom se obilježava 70. godišnjica Grand Prix-a na stazi u Silverstoneu.

Drugi je bio njegov suigrač, Finn Valtteri Bottas, koji je zaostao za 0,163 sekunde, a treće mjesto zauzeo je Britanac Lando Norris (McLaren) s zaostatkom većim od pola sekunde. Trkači trke Racing Point Nico Hülkenberg i Lance Stroll zauzeli su četvrto i peto mjesto.

U subotu poslije podne će se održati kvalifikacije u Silverstonu, a utrka, peta ove sezone, na rasporedu je u nedjelju.