epa06419267 Liverpool’s Virgil van Dijk (C) celebrates scoring the 2-1 lead during the English FA Cup third round soccer match between Liverpool and Everton held at the Anfield, Liverpool, Britain, 05 January 2018.  EPA/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Skupo pojačanje Liverpoolove obrambene linije, Vrgil van Dijk, na najbolji je mogući način odradio debi za ‘Redse’. U trećem kolu FA Kupa zabio je pobjednički pogodak za Liverpool protiv Evertona na Merseysideu.

Liverpool je došao u vodstvo u 35. minuti, kada je s bijele točke precizan bio James Milner. Izjednačio je Gylfi Sigurðsson u 67. minuti, a van Dijk je pogodio glavom u 84. minuti za prolazak Liverpoola.

Obrambenu liniju Liverpoola u ovoj su utakmici činili van Dijk i Matip, dok je Dejan Lovren utakmicu odgledao s klupe. Poraz svog Evertona s klupe je gledao i Nikola Vlašić.