epa04500248 FC Barcelona's Croatian midfielder Ivan Rakitic reacts after scoring the 3-1 lead during the Spanish Primera Division soccer match between FC Barcelona and Sevilla FC at Camp Nou in Barcelona, north-eastern Spain, 22 November 2014.  EPA/ALBERTO ESTEVEZ

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici 29. kola španjolske Primere Barcelona je slavila u gostima kod Granade 4:1, a u strijelce se upisao i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Barcelona, koja je jučer igrala bez Lea Messija, povela je u 44. minuti preko Luisa Suareza. Izjednačio je Boga u 50. minuti. Novo vodstvo Barceloni donoci Alcácer u 64. Rakitić je u 83. povisio na 3:1, a konačni rezultat postavio je Neymar u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Granada je utakmicu završila s desetoricom igrača – drugi žuti karton dobio je Uche Agbo u 82. minuti.

Barcelona je zadržala korak s vodećim Realom. Sada imaju 66 bodova, dva manje od madridske momčadi, koja ima i utakmicu manje. Granada je pretposljednja s 19 bodova.