Veleslalom Tremblant: Petra Vlhova vodeća nakon prve vožnje, Zrinka Ljutić sjajna peta

epa10971475 Zrinka Ljutic of Croatia smiles in the finish area during the second round of the Women’s Slalom race at the FIS Ski World Cup in Levi, Finland, 12 November 2023  EPA/KIMMO BRANDT

EPA/KIMMO BRANDT

Slovakinja Petra Vlhova vodeća je nakon prve vožnje veleslaloma skijašica za Svjetski kup koji se vozi u kanadskom Tremblantu, dok 19-godišnja hrvatska reprezentativka Zrinka Ljutić zauzima odlično peto mjesto sa 1.01 sekundom zaostatka.

Vlhova, koja je u subotu na istoj stazi u istoj disciplini zauzela drugo mjesto iza Talijanke Federice Brignone, prvu je nedjeljnu postavu svladala za 1:06.46 minuta, pet stotinki brže od druge Amerikanke Mikaele Shiffrin, a 29 stotinki od treće Švicarke Lare Gut-Behrami, trenutačno vodeće veleslalomašice svijeta.

Uz spomenutu trojku, brža od Ljutić bila je još samo Talijanka Marta Bassino i to za samo šest stotinki, dok je subotnja pobjednica Brignone šesta sa 21 stotinkom slabijim vremenom od Ljutić.

Ljutić je u prva tri ovosezonska veleslaloma bila jednom 13. i dva puta 14. i to su joj najbolji plasmani u karijeri u ovoj disciplini, a kasnije večeras ima odličnu priliku nadmašiti ih.

Druga hrvatska predstavnica Leona Popović nije se uspjela plasirati u drugu vožnju, ona je s posljednjim startnim brojem 61 zauzela 49. mjesto sa 4.55 sekundi slabijim vremenom od Vlhove, dok još je plasman u drugu vožnju izmaknuo za 1.98 sekundi.

Druga vožnja na programu je od 20.15 sati.