Valencia spriječila Realov povratak na vrh

epa08074431 Valencia's Rodrigo Moreno (R) in action against Real Madrid's Luka Modric (L) during the Spanish La Liga soccer match between Valencia CF and Real Madrid at Mestalla stadium in Valencia, Spain, 15 December 2019.  EPA/MANUEL BRUQUE

EPA/MANUEL BRUQUE

Nogometaši Valencije spriječili su povratak madridskog Reala na vrh ljestvice španjolskog prvenstva odigravši pred svojim navijačima 1-1 (0-0) protiv favorita koji se spasio od poraza pogotkom u posljednjim sekundama dvoboja.

Vodeći gol za domaće postigao je veznjak Carlos Soler u 78. minuti. Bod Realu donio je Benzema u petoj minuti sučevog dodatka, nakon što je u kazneni prostor stigao i vratar Courtois te sudjelovao u akciji koja je prethodila pogotku francuskog napadača.

Luka Modrić je bio u početnoj postavi i kreirao nekoliko izglednih situacija za suigrače, a i sam je u 19. minuti zaprijetio vratima domaće momčadi udarcem s ruba kaznenog prostora koji je prošao blizu lijeve vratnice. Zidane ga je u 81. minuti zamijenio Lukom Jovićem iz taktičkih razloga.

Ni Sevilla nije iskoristila kikseve vodećeg dvojca, jer je poražena na svom terenu od Villarreala. Stirijelac za Sevillu bio je El Haddadi (66), a za Villarreal Albiol (13) i Ekambi (74).

Hrvatski napadač Ante Budimir postigao je pogodak za konačnih 2-2 (1-1) i donio važan bod nogometašima Mallorce na gostovanju kod Celte Vigo u 17. kolu španjolskog prvenstva. Bio je to treći pogodak Budimira u posljednje dvije prvenstvene utakmice, nakon što je bio dvostruki strijelac prije tjedan dana u porazu svoje momčadi (2-5) na gostovanju kod Barcelone.

Celta je povela pogotkom Rafinhe u 20. minuti. Na 1-1 je iz kaznenog udarca izjednačio Sevilla u 33. minuti. Aspas je doveo domaću momčad ponovno u vodstvo u 50. minuti precizno izvedenim udarcem s bijele točke. Od 78. minute Mallorca je igrala s igračem manje nakon drugog žutog kartona za Railla, da bi u 83. minuti Ante Budimir natrčao na odbijenu loptu i sa sedam metara po sredini gola poslao ju u mrežu za konačnih 2-2.

Vodeća Barcelona ima 35 bodova, koliko ima i drugoplasirani Real Madrida. Treća je Sevilla sa 31 bodom, a četvrti Getafe sa 30. Atletico Madrid je peti sa 29.