Valencia prva izborila finale Kupa kralja, slavili protiv Athletica

epa09797479 Valencia's Goncalo Guedes (L) in action against Bilbao's Yuri Berchiche (R) during the Spanish King's Cup semi final, second leg soccer match between Valencia CF and Athletic Bilbao in Valencia, Spain, 02 March 2022.  EPA/Kai Foersterling

EPA/Kai Foersterling

Nogometaši Valencije prvi su finalisti ovosezonskog španjolskog Kupa kralja nakon ukupnih 2-1 u 180 minuta borbe protiv Athletic Bilbaa.

Prva utakmica u Bilbau završila je bez pobjednika (1-1), dok je ove srijede, u uzvratu, Valencia na svojoj Mestalli slavila s minimalnih 1-0. Pogodak vrijedan ulaska u finale postigao je Portugalac Goncalo Gudese u 43. minuti.

U nastavku ogleda je Athletic pritiskao suparnika, ali nije uspio izjednačiti. Isto tako, baskijska momčad time nije uspjela ponoviti rezultat od prošle dvije godine kada je igrala finale, ali i gubila od Real Sociedada i Barcelone.

Valencia je posljednji put igrala finale Kupa kralja 2019. godine i tada je svladala Barcelonu.

U četvrtak će uzvratnu polufinalnu utakmicu, u Sevilli, odigrati Betis i Rayo Vallecano. Betis ima prednost od 2-1 iz prvog dvoboja.