ŠPANJOLSKA – HRVATSKA 10:6 Španjolci nas dobili u ležernom ritmu, potvrda plasmana na OI u Parizu odgođena

16.01.2024., bazen na Mladosti, Zagreb - LEN 36. Europsko prvenstvo u vaterpolu, finale, Hrvatska - Spanjolska. Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Igor Kralj/PIXSELL

ŠPANJOLSKA – HRVATSKA 10:6

Španjolska i Hrvatska odigrale su u Dohi utakmicu drugog kola skupine A Svjetskog vaterpolskog prvenstva. Španjolska je vrlo ležerno svladala Hrvatsku, utakmica se nijednom nije dramatično zakuhala, španjolski vaterpolisti lako su se odmicali s velikim prednostima.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija igra ključnu utakmicu na Svjetskom prvenstvu koje se održava u katarskoj Dohi. To je druga utakmica grupne faze Svjetskog prvenstva.

Prije dva tjedna, podsjetimo, ‘Barakude’ su s 13-8 pobijedile Australiju i najavile dobar niz. Sada nas čekaju aktualni europski prvaci, Španjolci, koji su prije samo nekoliko tjedana u dramatičnom finalu u Zagrebu pobijedili Hrvatsku.

Hrvatski vaterpolisti rekuperirali su se i napunili baterije za novo veliko natjecanje, javljaju mediji, a pobjedom protiv Španjolaca osigurat će plasman na Olimpijske igre u Parizu.

TIJEK UTAKMICE UŽIVO PRATITE OVDJE:

32′ Kraj utakmice! Pobjeda Španjolaca 10:6.
29′ 10:6, Sjajan lob Sanahuje!
29′ 9:6 Fatović je zabio!
28′ 9:5 Granados je pobjegao u kontru.27′ 8:5 Bomba Munarriza
s igračem više.
27′ 7:5 Drugi uzastopni gol Fatovića!
26′ 7:4, Loren Fatović! Vraća Hrvatsku

25′
7:3, Bernat Sanahuja je realizirao prvi španjolski napad u posljednjoj četvrtini.
24′ Završila je treća četvrtina, Hrvatskoja u ovih osam minuta nije uspjela postići pogodak.
23′ Nismo realizirali igrača više, ostaje 6:3. I dalje promašaji. U ovoj četvrtini Hrvatska bez gola.
21′ Naša reprezentacija loša  u napadačkom dijelu.
20′ 6:3, Granados!
Španjolci otišli na tri razlike.
18′
Puno pogrešaka na obje strane, teško dolazimo do čistih šuteva.
17′ Prvi napad u trećoj četvrtini imali su Španjolci,
nisu ga realizirali.

16′ 5:3, Sergi Cabanas. Krajem druge četvrtine Španjolci odlaze na dva razlike.
15′ 4:3, Alberto Munarriz.
Opet vode Španjolci.
14′ Sada nekoliko nerealiziranih napada smo vidjeli na obje strane.
12′ 3:3, Luka Lončar! Točno na polovici druge četvrtine Lončar je ostao sam na dva metra i donio je izjednačenje.
11′ 3:2, krasan pogodak Marka Žuvele u trenutku dok su snage u bazenu bile poravnate.
10′
Nismo iskoristili situaciju u bazenu u kojoj su Španjolciima bila isključena dva igrača.
9′ 3:1, Alvaro Granados! Zabio je taman nakon što se vratio naš isključeni igrač, šteta…

8′ Kraj prve četvrtine.
6′ 2:1, prvi gol za Hrvatsku! Strijelac je Franko Lazić s igračem više.
5′ Time-out je pozvao Ivica Tucak.
5′ 2:0 ima Španjolska,
sada je zabio Alejandro Bustos.
4′ 1:0
, Felipe Perrone je postigao prvi pogodak na utakmici.
2′ Imali smo prvog igrača više nakon što je isključen Martin Famera, ali nismo ga realizirali.
1′ Prvu loptu osvojili su Španjolci.
1′ Počela je utakmica!

Izbornik Ivica Tucak ranije je komentirao susret sa Španjolcima.

“Španjolci dominiraju zadnjih sedam godina. Do njihove pojave, Hrvatska i Srbija igrale su šest polufinala uzastopno na velikim natjecanjima, a Španjolci ih igraju od 2018. godine. Ali pokazali smo da možemo s njima. Ako dobijemo, već smo u Parizu. S porazom bismo igrali u osmini finala, ali bili bismo apsolutni favoriti. Čak nije nužno ni loša ta utakmica s obzirom da imamo JAR u zadnjem kolu, pa je možda i bolje čak i odigrati tu utakmicu da ne bismo bili šest dana bez prave utakmice”, rekao je Ivica Tucak uoči utakmice.

U skupini je još i Južnoafrička Republika, s kojom Hrvatska igra u petak, ali već sad je izvjesno da će susret europskog prvaka i viceprvaka biti najvažnija utakmica u skupini. Naime, samo prvoplasirana momčad ide direktno u četvrtfinale, dok će drugoplasirana i trećeplasirana reprezentacija morati pobijediti jednu nokaut-utakmicu za ulazak među osam najboljih.