UŽIVO: Modrić zabio iz penala za 4:2! Hrvatska je na korak od finala Lige nacija!

Slavko Midzor, Goran Stanzl, Igor Kralj/PIXSELL, AP Photo/Darko Vojinovic, AP Photo/Peter Dejong, Guliver Images, UEFA

Hrvatska nogometna reprezentacija u srijedu od 20:45 sati protiv Nizozemske u Rotterdamu igra polufinalnu utakmicu Lige nacija.

Pobjednik te utakmice plasirat će se u finale natjecanja u kojem će u nedjelju igrati protiv boljeg iz susreta u kojem se sastaju Španjolska i Italija. Istog dana igra se i utakmica za broncu.

Sudac Istvan Kovacs (38) sudit će polufinale Lige nacija između Nizozemske i Hrvatske. Pomoćni su mu Vasile Florin Marinescu i Ovidiu Artene. Četvrti sudac je Turčin Halil Umut Meler, VAR sudac je Nijemac Bastian Dankert, a AVR Nijemac Soren Storks.

Utakmica se igra na stadionu Feijenoord, poznatijem po nadimku De Kuip, što znači bačva. Otvoren je 1927. godine, a u renovaciji stadiona 1994. kapacitet je smanjen s 64.000 mjesta na sadašnji 47.000.

Hrvatski navijači od jutra zavladali su Rotterdamom, a fotografije i snimke atmosfere tijekom dana pogledajte OVDJE.

Početni sastavi:

Hrvatska: Livaković – Juranović, Vida, Šutalo, Perišić – Modrić, Brozović, Kovačić – Pašalić, Kramarić, Ivanušec

Klupa: Labrović, Ivušić, Stanišić, Barišić, Erlić, Majer, Vlašić, Petković, Musa, Sosa, Beljo

Nizozemska: Bijlow – Dumfries, Van Dijk, Geertruida, Ake – Wieffer, De Jong, Koopmeiners – Malen, Gakpo, Simons

Klupa: Flekken, Noppert, Timber, Blind, Bergwijn, Wijnaldum, Lang, Botman, De Roon, Malacia, Veerman, Weghorst

Tijek susreta:

Gotova je utakmica! Hrvatska je u finalu Lige nacija!

120+2′ Petković je zabio nakon kontre, ali označeno je zaleđe
119′ Barišić mijenja Modrića. Modrić izlazi iz igre uz gromoglasnu podršku 15.000 Hrvata u Rotterdamu

115′ Novi penal za Hrvatsku! Petković je srušen u kaznenom prostoru! Penal je izveo kapetan Luka Modrić i – pogodio! Hrvatska vodi 4:2!

114′ Odlično je prošao Perišić po lijevoj strani, lopta je na kraju završila kod Pešalića, koji vara vratara, ali njegov udarac odsjeda na vratnici

111′ Pritisak Nizozemaca. Bergwijn je prošao po desnoj strani i pucao Livaković je odbio, a Lang gotovo na prazan gol pogodio vanjsku stranu mreže.

106′ Dvije promjene kod Nizozemaca – De Roon i Malacia ušli su umjesto Gakpa i Akea.

105+1′ Završen je prvi produžetak. Dalić je na klupi poludio zbog još jedne odluke suca u kojoj nije sudio prekršaj nad hrvatskim igračem

105′ Igrat će se još minuta sudačke nadoknade u prvom produžetku

104′ Brozović je tražio Petkovića na drugoj vratnici, ali napadač Dinama je malo zakasnio

103′ Stanišić je ubacio s desne strane, a De Jong je zamalo zabio autogol. Otišlo je to pored vratnice, bit će korner za Hrvatsku.

98′ Hrvatska opet vodi! Pogodak je zabio Bruno Petković sjajnim udarcem s dvadesetak metara1

95′ Novi korner za Hrvatsku izveo je Majer, Vida je pokušao glavom, odlazi to pored gola

94′ Žuti karton dobio je Koopmeiners

91′ Bruno Petković zamijenio Josipa Šutala

91′ Počeo je prvi produžetak

90+8′ Kraj je regularnog dijela – igrat će se produžeci!

90+6′ Posljednja minuta – trideset sekundi prije kraja utakmice – Noa Lang zabija za izjednačenje

90+5′ Novi korner Nizozemaca, u napad je došao i njihov vratar. No, izbačena je lopta u aut.

90+4′ Vlašić je sada pobjegao u kontru, Modrić mu je dao odličnu loptu, ali puca ravno u golmana. Naknadno je označeno zaleđe

90+3′ Livaković je ponovno obranio. Lang je ubacio, Ake je pucao spretno iza leđa, ali išao je taj udarac ravno uruke Livakovića

90+1′ Livaković je dobio žuti karton zbog odugovlačenja

90+1′ Sreća sada za Hrvatsku, Gakpo je imao sjajnu poziciju, pucao je, ali njegov udarac odlazi pored gola Livakovića

90′ Igrat će se najmanje šest minuta sudačke nadoknade

89′ Izlazi Kramarić, ulazi Erlić

89′ Pogledajte atmosferu iz Rotterdama:

88′ Slobodni udarac za Nizozemsku, Kramarić je igrao rukom. Boksao je to Livaković, ali sudac je označio prekršaj u napadu, na travnjaku je ostao Domagoj Vida

85′ Izlazi Kovačić, umjesto njega u igri je Lovro Majer

85′ Izašao Dumfries, umjesto njega ulazi Lang

80′ Van Dijk je pucao glavom ravno u ruke Livakovića.

78′ Iz igre izlaze Juranović i Ivanušec, a u igri su Stanišić i Vlašić

75′ Wijnaldum i Bergwijn ušli su umjesto Wieffera i Malena.

73′ Hrvatska vodi!! Mario Pašalić je strijelac! Mariju je asistirao Luka Ivanušec, lijepo ga je pronašao na sredini peterca, a Pašalić bez problema pogađa za veliki preokret

71′ Sjajna prilika za Perišića, Modrić mu je dodao vanjskom, ali njegov udarac odlazi pored gola

64′ Weghorst ulazi umjesto Simonsa.

64′ Žuti karton dobio je Marcelo Brozović

59′ Sudac je dosudio prekršaj za Nizozemsku sa zakašnjenjem, a Modriću nije bilo jasno gdje je skrivio prekršaj. Izgledalo je kao da je De Jong izgubio ravnotežu i sam pao…

58′ Greška hrvatske obrane, Nizozemci su presjekli Livakovićevo dodavanje prema Brozoviću. Wieffer je iz voleja pucao iznad gola.

53′ Penal za Hrvatsku!! Gakpo je napravio prekršaj nad Modrićem, sudac je pokazao na bijelu točku! Penal će izvesti Kramarić — pogodio je! Hrvatska je izjednačila!

49′ Blizu je sada bio Kramarić. Okrenuo je jednog igrača, pucao iskosa, ali udarac odlazi malo pored vrata

46′ Počelo je drugo poluvrijeme u Rotterdamu

45′ Igrat će se minuta sudačke nadoknade

39′ Kovačić je lijepo prošao po lijevoj strani i poslao loptu pred gol, ali ondje nije bilo nikog od hrvatskih nogometaša.

38′ Zbog prekršaja nad Brozovićem žuti karton zaradio je Frankie De Jong

34′ Nizozemska vodi 1:0! Kombinacija Gagpa i Simonsa. Wieffer je proslijedio loptu do usamljenog Malena na lijevoj strani. Nizozemski napadač neobranjivo je pogodio dalji kut Livakovićevog gola.

33′ Tražili su sada naši prekršaj Van Dijka nad Pašalićem, očigledno se poslužio rukama da zaustavi našeg igrača, ali ništa od prekršaja

31′ Pokušao je sada Koopmeiners, ali njegov udarac odlazi pored vratiju Livakovića

28′ Novi korner za Hrvatsku. Modrić je ubacio, ali lopta je preletila sve igrače u petercu, na kraju je ubačaj pokupio nizozemski vratar

26′ Slobodni udarac za Nizozemsku. Ubacio je Dumfries, Van Dijk je pokušao glavom, ali udarac je otišao pokraj vrata Livakovića

23′ Kramarić je krenuo u dribling, na kraju je izborio još jedan korner za Hrvatsku. Izbio je nizozemski vratar, Hrvatska gradi novi napad. Pašalić je u finišu akcije pokušao škaricama, a sudac je označio prekršaj. Na odbijenoj lopti bio je Modrić i postigao gol, ali igra je prekinuta prije toga. Ake je na loptu išao glavom, a sudac je zbog toga pokazao Pašaliću žuti karton. Namjere nije bilo

18′ Duga precizna lopta prema Simonsu, uputio je Nizozemac prvi udarac u okvir vrata Livakovića, hrvatski vratar lako hvata tu loptu

17′ Prvi žuti karton na utakmicai dobio je Mateo Kovačić, zbog prekršaja nad Wiefferom

16′ Dobar izlazak Livakovića, Nizozemska je zaustavljena u pokušaju brze akcije

16′ Drugi korner za Hrvatsku izborio je Perišić. Ponovno su odigrali kratku kombinaciju naši, a ubačaj u peterac lako kupi Bijlow

14′ Sudac je upozorio Simonsa. Prvo je napravio prekršaj na Juranoviću, pa odmah potom na Modriću

10′ Šutalo opet blokira pokušaje Nizozemaca, ovaj put odlazi u aut. Naši su ponovno izbacili loptu iz šesnaesterca

89′ Nizozemci su sada odlično prošli, prebacili loptu iza zadnje hrvatske linije, no Šutalo blokira u korner. Naši su otklonili potencijalnu opasnost

6′ Ovo je 73. utakmica Zlatka Dalića na klupi Hrvatske, u nedjelju će prestići pokojnog Ćiru Blaževića

3′ Prvi korner za Hrvatsku. Izveo ga je Modrić, kratka kombinacija s Brozovićem, pokušali su dodati Kovačiću, ali Gakpo je dobro reagirao

1′ Počela je utakmica!

Ranije objavljeno:

‘Za njega ništa novo’

Pomoćni trener Ivica Olić je za Dnevnik Nove TV objasnio promjene u sastavu: “Perišić je igrao cijelu sezonu u Tottenhamu kao lijevi bočni, za njega ništa novo. I na Svjetskom prvenstvu je to igrao, na treninzima smo to uigravali i to nam je otklonilo sve dvojbe. Domagoj je imao sjajnu sezonu iza sebe, kontinuitet utakmica, jako dobro igrao, osvajač prvenstva i kupa, on je senator i godinama je bio standardan.

Ivanušec? Luka također ima jako dobrih šest mjeseci, odigrao je sjajnu završnicu u našem prvenstvu, došao pun samopouzdanja. Imali smo jako puno vremena i osam dobrih treninga gdje smo se uvjerili da je u dobroj formi. Nadam se i volio bih da to potvrdi na terenu”.