UŽIVO: Gareth Bale junak Reala, ‘Kraljevima’ treći uzastopni naslov

EPA/Getty/Nacional

Real Madrid i Liverpool večeras od 20:45 sati igraju finale Lige prvaka u Kijevu. Španjolci ‘love’ svoju trinaestu titulu u najelitnijem klupskom natjecanju, te treću zaredom, dok Liverpool pokušava osvojiti svoj šesti naslov prvaka.

U večerašnjem ćemo finalu imati prilike gledati tri Hrvata – Dejana Lovrena u dresu Liverpoola te Luku Modrića i Matea Kovačića u dresu Reala.

UŽIVO:

90′ Utakmica je završena. Real je treći put zaredom osvojio Ligu prvaka

88′ Izlazi Benzema, ulazi Marco Asensio

83′ Još jedan pogodak Balea! Odlično je ‘opalio’gotovo s centra, a lopta je prošla Kariusu kroz ruke

83′ Izašao je Milner, ušao Emre Can

82′ Još jedan dobar udarac Reala. Pucao je Benzema, obranio Karius

74′ Ronaldo je bio u stoposttnoj prilici, ali omeo ga je Robertson, koji je loptu izbacio u korner

70′ Mane pogađa vratnicu. Pucao je prizemno s ruba šesnaesterca

64′ Gareth Bale zabija sjajan pogodak za novo vodstvo Reala. Marcelo je ubacio, a Bale je škaricama prekrasno zabio. Karius nije mogao ništa.

61′ Iz igre izlazi Isco, ulazi Gareth Bale

60′ Isco sjajno puca, ali sada Karius sjajno brani

55′ Mane izjednačuje! Nakon kornera, Lovren je proslijedio loptu do Manea, koji zabija za izjednačenje

53′ “Karius je upravo napravio najveću grešku u povijesti Lige prvaka”, pišu Englezi

51′ Real vodi 1:0 nakon nevjerojatne pogreške Kariusa. Strijelac je Benzema. Uhvatio je Karius loptu, i krenuo ju dodati nekom od svojih suigrača. Ali, na oprezu je bio Benzema, koji je loptu samo proslijedio u mrežu

48′ Isco pogađa gredu! Karius je već bio svladan, Ramos je udarac prepustio Iscu, ali on pogađa gredu

46′ Započelo je drugo poluvrijeme

45’+3 Završeno je prvo poluvrijeme

45’+3 Na samom kraju pokušao je Benzema. Njegov udarac s ruba šesnaesterca odlazi pored gola

45′ Igrat će se tri minute sudačke nadoknade

45′ Novi udarac prema golu Kariusa. Pokušao je Nacho, ali udarac odlazi pokraj gola.

43′ Sjajna obrana Kariusa nakon udarca Ronalda, odbijenu loptu Benzema je posremio u mrežu, ali suci su dosudili zaleđe

34′ U suzama je sada i Dani Carvajal, kojije ostao ležati nakon jednog dvoboja s Robertsonom. Sada reagira i klupa Reala – umjesto Carvajala Nacho

32′ Čim je izašao Salah, Real kao da se oslobodio. Počeli su s ozbiljnijim pritiscima i napadima

29′ Salah je ponovno na travnjaku. Hvata se za bolno rame, a navijači se hvataju za glave. Salah u suzama napušta travnjak. Zamijenit će ga Lallana.

28′ Mane je izborio novi udarac iz kuta za Liverpool. Izveo ga je Milner, čiji ubačaj završava oštro u petercu, ali suci su vidjeli prekršaj nad vratarom Reala

27′ Nakon konzultacija s liječnicima, Salah se ipak vratio u igru

25′ Bolan izraz na licu Salaha. U jednom duelu pali su i on i Sergio Ramos, a Ramos mu je prikliještio rame

23′ Alexander-Arnold je sada iskušao svoj udarac. Milner je ubacio za Firmina, ali njegov udarac je blokirao Ramos. Lopta dolazi do Arnolda, čiji udarac brani Navas.

20′ Liverpool je utakmicu započeo s puno samopouzdanja, Realovim nogometašima zadali dosta problema. Ali, s druge strane, u nekoliko su navrata bili nonšalantni u obrani.

18′ Prvi korner na utakmici za Liverpool. Izveo ga je Salah, van Dijk je skočio s Navasom, ali na kraju samo ispucavanje za Realovog vratara

15′ Ronaldo se oslobodio čuvara na desnom krilu i sam krenuo prema vratima, ali sam se odlučio pucati, a lopta odlazi iznad gola

14′ Livepool je ‘nasrnuo’ na vrata Reala. Udarce Milnera, Salaha i Salaha, sve u istom napadu, redom su blokirali Realovci

11′ Prvi udarac prema golu uputio je Real. Pokušao je Marcelo, ali udarac je otišao pored vrata, pa Karius nije trebao intervenirati

8′ Liverpool pritišće, Real je na svojoj polovici i prepušta im igru. Imao je Liverpool nekoliko poluprilika, ali obrana Reala i vratar Navas sve su opasnosti uspješno otklonili.

3′ Trent Alexander-Arnold (19) najmlađi je Englez koji je nastupao u finalima Lige prvaka. Owen Hargreaves imao je 20 godina, kada je 2001. godine igrao s Bayernom protiv Valencije.

0′ Utakmicu sudi srpski sudac Milorad Mažić

0′ Utakmica je počela!

UOČI UTAKMICE:

20:40 Očekuje se izlazak nogometaša obje momčadi i 2Cellosa, koji će izvesti himnu Lige prvaka

20:35 Glazbene nastupe imali su Sean Paul i Dua Lipa

20:29 Očekuje se da će oko 80 tisuća navijača bodriti svoje zvijezde s tribina Bernabeua

20:20 Pogledajte kako se navijači Liverpoola spremaju za najvažniju utakmiuc sezone protiv Reala

19:45 I Liverpool je objavio početnu postavu za večeras. Za razliku od Reala, nijedan igrač u prvoj postavi Liverpoola nikada do sada nije igrao finale Lige prvaka.

19:30 Trener Reala Zinedine Zidane na travnjak stadiona u Kijevu poslat će identičnu momčad koja je igrala i prošlogodišnje finale protiv Juventusa.