UŽIVO: HRVATSKA JE U POLUFINALU!!! ‘Vatreni’ su kraljevi penala!!!!

HINA/ Damir SENČAR, EPA/LAURENT GILLIERON, Igor Kralj/PIXSELL, Pixabay, Nacional

U petak od 16 sati u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Kataru igraju Hrvatska i Brazil, najveći favorit ovog Mundijala.

Utakmica se igra u Al Rayyanu na stadionu Education City, a pobjednik ovog dvoboja u polufinalu će igrati protiv boljeg iz susreta Argentine i Nizozemske.

Glavni suda utakmice je 37-godišnji Englez Michael Oliver. Asistirat će mu sunarodnjaci Stuart Burt i Gary Beswick. Četvrti sudac bit će Alžirac Mustapha Ghorbal. Nizozemac Pol van Boekel je VAR sudac, Talijan Massimiliano Irrati je asistent VAR-a, dok će na VAR zaleđe paziti Amerikanka Kathryn Nesbitt.

Početne postave:

HRVATSKA: Livaković; Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa; Brozović, Kovačić, Modrić; Pašalić, Kramarić, Perišić

BRAZIL: Alisson; Militao, Marquinhos, Thiago Silva, Danilo; Casemiro, Paqueta; Neymar; Richarlison, Raphinha, Vinicius Junior

Tijek susreta:

* Marquinhos – STATIVA!!! GOTOVO JEEEEEE – HRVATSKA JE U POLUFINALU!!

* Vlašić – POGAĐA!!! 1:0

Modrić će izabrati tko prvi puca – bit će to Hrvatska – Nikola Vlašić!

120+2′ Gotovo je! Novi penali!!

120+1′ Livaković sad upisuje još jednu veliku i važnu obranu! Potom je Gvardiol glavom izbacio

120′ Igrat će se dvije minute nadoknade

120′ Okušao je Majer svoj udarac, nije bilo precizno

117′ IZJEDNAČENJE!! Modrić je započeo akciju, lijepo je prošao Vlašić, dodao do Oršića koji pronalazi Petkovića! Sjajnim udarcem donosi nam napadač Dinama izjednačenje

114′ Brozović izlazi iz igre, ušao je Oršić

110′ Ulazi Budimir umjesto Sose

106′ Početak drugog produžetka. Kod Hrvatske Majer ulazi umjesto Kovačića, a kod Brazila Alex Sandro umjesto Edera Militaa te Fred umjesto Paquete.

150+1′ Završen je prvi produžetak. Hrvatska ima još 15 minuta za povratak

105+1′ Neymar zabija na isteku prvog produžetka! Hrvatski vezni red i Livaković ‘gušili’ su Neymara cijelu utakmicu. Ali, dovoljan mu je jedan potez. Neymar se odlično snašao, prošao Sosu, prošao Livakovića i zakucao loptu pod gredu. Sosa nije mogao blokirati, jer je Brazilac pucao visoko

103′ Petković je sada prošao, sjajno se riješio Brazilaca, proslijedio do Brozovića čiji udarac odlazi iznad gola.

101′ Pedro je sada pokušao škaricama, nije najbolje zahvatio. Lopta je u rukama Dominika Livakovića

92′ Pedro je nakon kornera prenio loptu na drugu vratnicu, ali tamo nema nikog od Brazilaca

91′ Počeo je prvi produžetak

90’+4 Novom obranom Livakovića završilo je 90 minuta. Ponovno ćemo gledati produžetke ‘Vatrenih’

90′ Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade

89′ Juranović je zaustavio još jedan kontranapad Rodryga

86′ Kontra Brazila, pucao je Militao s nešto manje od 16 metara, lopta je od bloka otišla u korner.

84′ Izlazi Richarlison, ulazi Pedro

83′ Danilo radi prekršaj na Vlašiću, bilo je to na rubu kartona. A jednog već ima…

80′ Novi napad Brazilaca – udarac Paquete je ponovno obranio Livaković! Ukupno mu je to sedma obrana

77′ Žuti karton za Marquinhosa zbog prekršaja na Modriću, koji je krenuo u prodor

76′ Nova prilika za Neymara, koji je prošao našu obranu, no ne i Livakovića, koji izbija u korner.

74′ Neymar je pokušao proći lijevo stranom, no na mjestu je još jednom Josip Juranović

72′ Spremaju se prve promjene kod Hrvatske. U igru ulaze Bruno Petković i Nikola Vlašić, izlaze Pašalić i Kramarić

68′ Casemiro je srušio Kramarića na centru, ‘zaradio’ je žuti karton

66′ Paqueta se sada spretno snašao pored naših braniča, izborio se za priliku i pucao. još jednom je obranio Livaković

65′ Novi prekršaj Brozovića nad Neymarom. Mora naš veznjak biti oprezan, već ima žuti karton

64′ Iz igre izlazi Vinicius, mijenja ga Rodrygo

59′ Nije prošlo dodavanje naših, koji su tražili igranje rukom Brazilaca. Uslijedila je kontra, a naši reprezentativci uspješno su se obranili. Dobro se snašao Lovren

56′ Prva promjena kod Brazila. Izlazi Raphinha, ulazi Antony

55′ Neymar u odličnoj prilici, nova velika obrana Livakovića

54′ Juranović je krenuo u novi prodor. Perišić se ubacuje s lijeve strane i krasno ubacuje loptu u loptu za Kramarića, ali bez opasnosti za brazilski gol

50′ Korner za Hrvatsku. Modrić pronašao Perišića, pokušao Kramarić, koji je bio – u zaleđu

47′ Opasna prilika za Brazil. Militao je ubacio pred gol, a Gvardiol je u namjeri da očisti tu situaciju uputio loptu prema golu, dobra obrana Livakovića. Sudac čeka odluku VAR sobe o mogućem igranju rukom Juranovića. No, potvrđeno je da je bilo – zaleđe

46′ Krenulo je drugo poluvrijeme. Nema promjena ni na jednoj strani

45+1′ Završeno je prvo poluvrijeme

45′ Igrat će se jedna minuta sudačke nadoknade

45′ Odlična lopta Gvardiola za Kramarića. Silva uspijeva izbiti loptu, a svirano je i zaleđe

41′ Malo su se naši spetljali, sviran je prekršaj Brozovića na Viniciusu. Neymar iz slobodnog udarca puca direktno na gol, siguran je Livaković

39′ Naši su izgubili loptu, ali Juranović se vratio i spriječio opasan napad

36′ Novi pokušaj Brazilaca, uspjeli su naši izbiti loptu, na kraju prekršaj na Modriću

33′ Juranović centrira za Perišića, no Alisson to boksa

31′ Žuti karton sada za Brozovića, koji je za dres povlačio Neymara.

30′ Novi sjajan prodor Juranovića. Na kraju je loptu proslijedio Perišiću, čiji udarac odlazi visoko iznad gola Alissona

29′ Slobodnjak za Brazilce, čisti Gvardiol.

25′ Žuti karton za Danila! Nogom je išao očistiti loptu, na kraju je pogodio Juranovića – u glavu. Naši su tražili i strožu kaznu, ali engleski sudac se s tim nije složio. Modrićev centaršut izbijaju Brazilci, na kraju Brozović radi prekršaj u napadu

23′ Pucao je Casemiro, odbilo se to od Brozovića. Bit će korner – naši su očistili, a suđen je prekršaj nad Modrićem

20′ Pokušaj sada Vinicusa nakon kombinacije s Richarlisonom, blokirao je Gvardiol! U nastavku napada pokušao je Neymar, ali sigurno hvata Livaković

19′ Hrvatska pronalazi prostor u veznom redu. Kramarić pokušava s ruba šesnaesterca, Militao brzo izlazi i blokira priliku.

15′ Modrić je ukrao loptu Casemiru i ubacio, ali spremna je bila obrana Brazila.

14′ Korner za Hrvatsku, izvodi ga Modrić – no njegovo ubacivanje završilo je točno na glavi brazilskog igrača

13′ Sjajan prodor Juranovića, koji je dao na krilo za Pašalića. On ubacuje u sredinu, Juranović je u trku zamalo promašio loptu. Perišić je pokušao gurnuti loptu u gol, no promašio je okvir.

8′ Nesigurno dodavanje Modrića, Raphinha uzima loptu, no prekršajem ga zaustavlja Kovačić

7′ Ubačaj Juranovića prema Perišiću, koji u skoku radi prekršaj na Militau

5′ Prvi udarac na susretu. Pokušaj Viniciusa prvo je blokirao pašalić, a u drugom pokušaju lopta je završila u rukama Dominika Livakovića

3′ Prekršaj Casemira na Kovačiću. Modrić je ubacio, no Casemiro sigurno glavom izbacuje iz brazilskog šesnaesterca

1′ Počela je utakmica na Education City stadionu. Sretno, Hrvatska!

0′ U tijeku je intoniranje nacionalnih himni