UŽIVO: Gotovo je! Argentina nakon penala slavi! Prvaci su svijeta!

VIRGINIE LEFOUR/PIXSELL, Igor Kralj/PIXSELL, Pixabay, Nacional

Nogometaši Argentine i Francuske od 16 sati igraju finale 22. Svjetskog prvenstva u Kataru, na stadionu Lusail. Finale će suditi Poljak Simon Marciniak.

Argentina je u polufinalu slavila protiv Hrvatske (koja je u subotu osvojila broncu), dok je Francuska pobijedila Maroko.

Argentina i Francuska su do sada igrale tri puta na svjetskim prvenstvima. Argentina je pobijedila u prva dva susreta 1930. i 1978., dok je Francuska izbacila Argentinu sa SP-a 2018. u osmini finala. Francuska ima priliku postati tek treća reprezentacija u povijesti koja je uspjela obraniti svjetski naslov.

Početne postave:

Argentina: Martinez – Molina, Romero, Otamendi, Tagliafico – De Paul, Enzo Fernandez, MacAllister, Di Maria – Messi, Alvarez

Francuska: Lloris – Kounde, Varane, Upamecano, T. Hernandez – Griezmann, Tchouameni, Rabiot – Dembele, Giroud, Mbappe

Tijek susreta:

* Montiel za Argentinu – pogađa!!! Gotovo je! Argentina je prvak svijeta!

* Mouani – pogađa! 2:3!

* Paredes – pogađa! 1:3!

* Tchouameni – promašio je vrata!!! Ostaje 1:2!

* Dybala je sljedeći na redu – pogađa za 1:2!

* Sljedeći puca Coman – Martinez brani! Ostaje 1:1!

* Ide Messi – i on je precizan! 1:1!

* Mbappe će izvesti prvi penal – Martinez pogodio stranu, ali Mbappe pogađa! 1:0 u penalima!

120’+3 Gotovo je! Svjetkog prvaka odlučit će penali!

120’+3 U nevjerojatnoj šansi sada Mouani, sjajna obrana Martineza

120’+2 Sjajna prilika za Lautara, Lloris krajnjim naporom brani – na koncu označeno zaleđe

120’+1 Izlazi Paulo Dybala, a izlazi Nicolas Tagliafico.

120’+1 Ušao je Disasi umjesto Koundea

120′ Igrat će se još tri minute nadoknade

118′ Kylian Mbappe zabio je hat-trick! Precizan je ponovno s bijele točke!

116′ Paredes je igrao rukom u šesnaestercu, dosuđen je novi penal za Francusku!

116′ Stoper Pezzella ulazi umjesto MacAllistera

114′ Paredesu žuti karton zbog grubog prekršaja

113′ Konate ulazi umjesto ozlijeđenog Varanea.

108′ Sjajna prilika za Argentice! Messi je snažno pucao, Lloris odbio, ali samo do Messija, francuski igrač izbio je loptu, ali je ona ‘debelo’ prešla liniju. Argentina ponovno vodi!

107′ Lloris je obranio udarac Lea Messija

106′ Počeo je i drugi produžetak na Lusailu

105’+1 Gotov je prvi produžetak

105’+1 Još jedna dobra prilika Argentinaca, Lautaro Martinez je pucao prema golu, odlazi to pored vratijU Llorisa

105′ Dobra akcija Argentinaca! Messi je dodao do Alvareza, koji je bio sam, ali sve je završilo samo kornerom. Još jedna minuta nadoknade

102′ Alvarez i De Paul izlaze, a ulaze Lautaro Martinez i Paredees.

95′ Rabiot izlazi, umjesto njega Fofana

93′ Pokušao je MacAllister, njegov udarac odlazi iznad gola

91′ Počeli su produžeci. Jedna promjena kod Argentine – Montiel je ušao umjesto Moline.

90’+9 Gotovo je! Idemo u produžetke!

90’+8 Žuti karton za Acunu

90’+7 Pokušaj sada Messija, velika obrana Llorisa

90’+4 Pokušao je i Rabiot, no njegov udarac brani Martinez, uz manje probleme

90’+3 Šutirao je Mbappe s 20-ak metara u punom trku, lopta od bloka odlazi u korner.

90′ Romero sada radi prekršaj nad Thuramom, no od svega se nije izrodila nikakva opasnost, Francuti idu na izgrađeni napad. Osam je minuta sudačke nadoknade

87′ Žutio karton dobio je Thuram zbog simuliranja

82′ Izjednačenje!!! Mbappe je izjednačio! Sjajno je zahvatio loptu iz poluvoleja i matirao Martineza

79′ Kazneni udarac za Francusku! Otamendi je srušio Muanija s leđa! Siguran je bio Mbappe

71′ Camavinga i Coman mijenjaju Griezmanna i Hernandeza.

71′ Pokušao je Mbappe, njegov udarac otišao je iznad gola

68′ Kolo Muani je bio najviši u skoku nakon kornera, ali nije bilo veće opasnosti

64′ Prva promjena kod Argentine. Acuna ulazi umjesto Di Marie.

59′ Alvarez je pobjegao francuskoj obrani, pokušao je prizemnim udarcem, Lloris uspijeva uhvatiti loptu

55′ Žuti karton za Rabiota zbog prekršaja na De Paulu

54′ Martinez pogriješio u ispucavanju lopte. Srećom po Argentinu, Fernandez je prvi stigao na nju

51′ Prvi udarac iz kuta za Francusku, lopta je sigurno završila u rukama argentinskog vratara

46′ Enzo Fernandez je dodavanjem tražio MacAllistera, Lloris je istrčao na vrijeme i pokupio tu loptu.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45’+8 Gotovo je prvo poluvrijeme

45’+8 Žuti karton za Enza Fernandeza

45′ Igrat će se sedam minute sudačke nadoknade u prvom poluvremenu

41′ Deschamps radi dvije promjene! Iz igre izlaze Giroud i Dembele, ulaze Thuram i Muani

36′ Argentina vodi 2:0! Strijelac je Angel Di Maria! Messi je na centru dodao Alvarezu, a on izbacio MacAllistera koji je u punom sprintu krenuo prema golu. Zatim je sjajnim dodavanjem pronašao Di Mariju, koji povećava vodstvo Argentine.

32′ Argentina je u prvih pola sata puno bolja momčad. Stalno napadaju, od Francuza gotovo da ništa nismo ni vidjeli

22′ Messi je već pripremio loptu – puca i – pogađa! Argentina vodi 1:0! Ovo je šesti pogodak Messija na ovom prvenstvu, a četvrti iz penala

21′ Penal za Argentinu! Di Mariju je Dembele srušio u kaznenom prostoru, sudac odmah pokazuje na bijelu  točku

20′ Griezmann je izveo slobodnjak, Giroud je visoko skočio, a sudac je svirao faul u napadu. ‘Popeo’ se francuski napadač na Di Mariju

19′ Slobodan udarac za Francusku, Romero je faulirao Hernandeza na samom rubu šesnaesterca, kod kornera

17′ Di Maria puca prema golu, ali njegov udarac odlazi izvan okvira gola

10′ Ukazuje se liječnička pomoć vrataru Llorisu, na kojeg je u gužvi naletio Romero

8′ Pokušao je sad De Paul s ruba šesnaesterca, njegov udarac od Varanea završava u korneru

5′ Nekoliko vezanih pogrešaka Francuza – prvo Hernandeza pa Griezmanna. Lloris brani pokušaj MacAllistera iz daljine

3′ Prva prilika za Argentince na utakmici. Alvarez je pokušao doći do lopte, Lloris ju je uhvatio, ali na kraju je sudac svirao zaleđe Argentinca

1′ Finalna utakmica na Lusail stadionu je počela

0′ U tijeku je intonacija himni Argentine i Francuske