LIGA NACIJA: Francuska slavila protiv ‘Vatrenih’ istim rezultatom kao u finalu SP-a

Nacional

Hrvatska od 20:45 sati u Parizu igra protiv aktualnog svjetskog prvaka Francuske u drugom kolu Lige nacija.

Sastavi:

Francuska: Lloris; Hernandez, Lenglet, Upamecano; Mendy, Nzonzi, Kante, Sissoko; Griezmann; Ben Yedder, Martial
Hrvatska: Livaković; Uremović, Lovren, Ćaleta-Car, Melnjak; Kovačić, Brozović, Vlašić; Rebić, Kramarić, Perišić.

Hrvatska je u subotu u prvom kolu doživjela težak poraz protiv Portugala (4:1), dok je Francuska upisala minimalnu pobjedu protiv Švedske.

Tijek susreta:

90’+4 Završena je utakmica u Parizu, ‘Vatreni’ su upisali još jedan poraz od Francuza

88′ Vlašić je odlično pucao, ali pogodio je stativu

80′ Kramarić je prodao dva lažnjaka i pucao, ali daleko iznad gola.

76′ Jedanaesterac za Francusku, sudac je Brozoviću pokazao žuti karton zbog igranja rukom. Giroud je izveo kazneni udarac, i pogađa za 4:2.

73′ Nova odlična obrana Livakovića, koji nakon kontre Francuza brani opasan udarac

65′ Naša obrana ponovno je zaspala, a gol za Francusku postigao je Upamecano, koji je ostao sam nakon kornera. Visoko je skočio i glavom pogodio za novo vodstvo Francuske

63′ Vlašić je sjajno ubacio na drugu vratnicu gdje je bio Perišić, koji iz voleja puca iznad gola

55′ Mateo Kovačić sjajno je asistirao Brekalu, koji se u gužvi obrambenih igrača sjajno snašao i pogodio iza leđa Llorisu

52′ Francuzi su sjajno kombinirali oko našeg kaznenog prostora, ali Uremović izbacuje u korner

46′ Umjesto Ante Rebića ušao je Josip Brekalo

46′ Sudac je označio početak drugog poluvremena

45’+1 Završeno je prvo poluvrijeme

45’+1 Martial pogađa u posljednjim sekundama prvog poluvremena za veliki preokret u prvih 45 minuta. Ukrali su našima loptu, Ben Yedder je ubacio, naša obrana zakasnila, Martial je pucao, a lopta se od Livakovića odbila u gol

43′ Sjajna i brza akcija Francuza, Griezmann zabija za izjednačenje

37′ Nakon prekida i ubačaja Hrvatske, Kovačić je ušao u 16 metara i napravio gužvu, ali obrana je ipak izbacila

35′ Novi slobodni udarac za Francusku nakon faula Ćaleta-Cara, ali udarac Griezmanna odlazi iznad gola

33′ Sjajna obrana Livakovića. Kramarić je izgubio loptu, Martial je proigrao Griezmanna, koji se sjurio u naš šesnaestrac i pucao, a Livaković je odlično obranio. Lopta se potom odbila od našeg braniča i završila je u rukama našeg vratara

25′ Melnjak je odlično prošao, ubacio za Kramariča, ali Lenglet u zadnji tren radi faul i Hrvatska ima skraćeni korner. Nakon ubačaja Mendy je izbacio u korner, a pokušaj Brozovića hvata Lloris

22′ Griezmann je dobro prošao po desnoj strani, ubacio je u pet metara, ali spasio je Ćaleta-Car.

16′ Dejan Lovren dovodi Hrvatsku u vodstvo! Nakon kornera, Lovren je prvo prevario Lucasa Herandeza, pa lijepo pogodio iskosa

15′ Novi dobar napad Hrvatske. Brozović za Rebića i Lloris je u zadnji čas izbio u korner

14′ Stoper Francuske je izgubio loptu u kaznenom prostoru, pokupio ju je Kramarić pa dodao prema Rebiću koji propušta za Vlašića, ali igrač CSKA Moskve nije uspio doći do lopte.

11′ Francuzi su probali sad nešto preko Griezmanna, ali opasnost otklanja Uremović blokom

8′ Hrvatska je danas krenula puno odlučnije nego protiv Portugala

2′ Probao je Perišić iz daljine, ali Lloris je lako obranio

1′ Utakmica u Parizu je počela