Hrvatska nije podlegla pritisku Francuske u drugom poluvremenu, nadmudrila je najbolju reprezentaciju na svijetu

epa10011387 Players of Croatia celebrate after Luka Modric of Croatia scored the 1-0 by penalty during the UEFA Nations League soccer match between France and Croatia in Saint-Denis, near Paris, France, 13 June 2022.  EPA/Mohammed Badra

EPA/Mohammed Badra

Francuska i Hrvatska večeras u Parizu, na Stade de Franceu igraju susret četvrtog kola Lige nacija.

Podsjetimo, Na Poljudu u Splitu je Andrej Kramarić pogotkom iz jedanaesterca u 83. minuti donio bod Hrvatskoj protiv Francuske, dok je u petak Mario Pašalić okrunio sjajnu igru cijele ekipe u drugom poluvremenu protiv Danske i zabio jedini gol u minimalnoj pobjedi na stadionu Parken u Kopenhagenu.

Hrvatskoj je sada ostalo samo pokušati doći do bodova i na Stade de Franceu u revanšu s Francuskom. Aktualni svjetski prvaci tek su na dva osvojena boda u Ligi nacija – izgubili su od Danske, a remizirali s Hrvatskom i Austrijom. Pobjeda im je sada gotovo nužna, no Hrvatska će baš u lošoj formi Francuza vidjeti svoju šansu da u desetom susretu protiv njih dođe i do prvog, povijesnog trijumfa. Podsjetimo, Hrvatska nikad nije slavila protiv Francuza.

Tijek utakmice Francuska: Hrvatska 0:1

90+4 Kraj utakmice  uz pritisak Francuza do zadnje minute

90 Igrati će se četiri minute sudačke nadoknade.

80 Guendouzi van, Griezmann u igru, baca sve karte na stol Deschamps.

78 Slobodan udarac u opasnoj zoni, 25 metara, ali Mbappe puca visoko preko vrata.

73 Izlaze Budimir i Brekalo, ulaze Vlašić i Kramarić. Kod Francuza ulazi Coman umjesto Nkunkua.
72 Brekalo za Majera, Majer ostao nečuvan u kaznenom prostoru, opalio je svom snagom, no samo u Maignana.

67 Pritisak Francuza, pada Digne u šesnaestercu, zviždi cijeli Stade de France, traži se kazneni udarac. Žuti karton za Rabiota zbog prigovora.

65 Dalić mijenja. Ulazi Majer, izlazi Pašalić.

58 Skoro smo iskoristili pogrešku Pavarda koji spušta loptu Juranoviću direktno pred Maignana, ali Juranović nije imao hrabrosti opaliti po golu, već traži Pašalića na povratnoj lopti, a već se vraćaju Francuzi i izbijaju loptu.

50 Kovačić je sjajno izbacio Budimira, ovaj je sam izašao na golmana, ali je tukao ravno u njega. Ipak, da je gol i bio, ne bi bio priznat zbog malog zaleđa.
47 Odmah je navalila Francuska. Mbappe je sjajno prošao Brozovića, ubacio je, ali obrana je to očistila.

46 Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvih 45 minuta

45+1 Trese se mreža, ali s vanjske strane, opasno smo živjeli nekoliko minuta nakon serije kornera za domaće.

43 Pokušavaju domaćini pronaći rupu u našoj obrani, koncentrirani smo, jako dobro stojimo u bloku.

39 Pobjegao je Juranović Francuzima, dao dobro dodavanje do Budimira koji puca iz teškog kuta. Korner za naše.

35 Izigrali smo Francuze s nekoliko kratkih dodavanja, ali ono zadnje dodavanje je bilo loše prema Budimiru.
31 Krasno Hrvatska čuva loptu, dobrih minutu i pol domaćin nije mogao doći do nje, lopta je stigla do Brekala, ali njegov centaršut Budimir nije dobro zahvatio glavom.

28 Nezgodan pokušaj Nkunkua s 18 metara, izgledalo je blizu, no iz drugog kuta i ne toliko blizu.

24 Mirno i disciplinirano  vodimo igru. Sigurno držimo posjed, Francuzi nisu u presingu i lagano igramo od noge do noge.

18 Nervozni su Francuzi, Guendouzi je čvrsto ušao u Brekala, nezgodno i definitno bespotrebno. Ukazuje se pomoć Brekalu, oštar i namjeran lakat u glavu, ali opet se VAR ne javlja.

15 Kovačić je sjajno izbacio Budimira, vratar Maignan je srušio nadapača Hrvatske, ali za suca to nije bio penal, u nastavku akcije je Maignan pokupio Brekala i Hrvatska je dobila skraćeni korner. Ne bi sudac pogriješio da je možda i svirao još jedan penal za Hrvatsku. Maignan je išao na loptu, ali je bilo kontakta s Budimirom.
10 Odličan prolaz Brekala, oštar ubačaj, a obrana Francuske čisti u korner. Opasno je ovo bilo.

9 Opasan ubačaj Brekala u srce peterca, oštro je ubacio prema Pašaliću koji je bio blizu lopte.

7 Mbappe je iz koljena opalio sa 17 metara, ali Ivušić to lagano brani.

5 Kazneni udarac. Modrić uzima loptu.  Vodimo 1:0, gotovo iz ničega, nesmotreno povlačenje Budimira u kaznenom prostoru, Modrić je siguran za vodstvo.

3 Pokušaj ubačaja naših, završava u korneru.

1 Kreće utakmica. Već je u prvoj minuti Mbappe pokazao kako je brz, ali je obrana Hrvatske to očistila.