Split, 24.08.2017 - Uzvratna utakmica doigravanja za Europa ligu Hajduk - Everton. Na slici Hamza Barry s loptom. foto HINA/ Mario STRMOTIÆ/ ik

Hajduk je u grotlu Poljuda lovio 0:2 iz prvog liverpoolskog okršaja s Evertonom.

HAJDUK: Stipica – Juranović, Borja, Nižić, Memolla – Savvas, Radošević, Hamze – Vlašić, Said, Erceg

EVERTON: Pickford – Martina, Keane, Williams, Baines – Lookman, Bešić, Schneiderlin, Sigurdsson – Calvert-Lewin, Rooney

Nije se loše držao hrvatski predstavnik u otvaranju, naprotiv, išlo se jako na Pickforda. Čak se i tražio penal na Ercegu u 5. minuti ali mu je prethodilo zaleđe.

Konsolidiirali su se i gosti. Sigurdsson je imao glinenog goluba na nišanu ali je promašio.

Proključao je Poljud u 42. minuti kad je Josip Radošević odapeo iz topa i rasparao mrežu. Kakav uvod u razvoj novog vala fanatizma pred odlučujućih 45 minuta.

Šokantan nastavak. Odmah na početku, još nisu svi niti sjeli na svoja mjesta a Everton je zabio na neponovljiv način. Jednu neperspektivnu loptu je Sigurdsson opali s 45 metara i pogodio točno preko nemoćnog Stipice. Sreća je zaobišla Splićane u širokom luku.

Malo nade se razvilo u 65. minuti kad je Hajduku dosviran penal. Ali, loptu je, inzistirao je, uzeo Said, na čuđenje i nerazumijevanje suigrača, pa pucao mlako i čudno. Dovoljno za čitanje i paradu Pickforda.

Splićani su željeli barem pobjedu kad je prolaz u grupnu fazu postao nedostupan ali – nije išlo. Ipak, dostojanstven oproštaj u sudaru s bogatim premierligaškim klubom.