United novom pobjedom do dva rekorda lige

epa08537658 Paul Pogba of Manchester United celebrates after scoring the 3-0 lead during the English Premier League match between Aston Villa and Manchester United in Birmingham, Britain, 09 July 2020.  EPA/Andrew Boyers/NMC/Pool EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/Andrew Boyers

Nogometaši Manchster Uniteda sinoć su s 3:0 slavili protiv Aston Ville u 34. kolu engleske Premierlige.

Pogotke za United zabili su Bruno Fernandes u 27. minuti iz penala, Mason Greenwood u sudačkoj nadoknadi prvog dijela i Paul Pogba u 58. minuti utakmice.

Jučerašnjom pobjedom United je postavio novi rekord Premierlige. Momčadi Ole Gunnara Solskjaera bila je to četvrta pobjeda zaredom s najmanje tri gola razlike. Inače, Unitedu je to bila i 17. utakmicu u nizu bez poraza, a u tom nizu čak 12 puta nisu primili gol.

Do prvog gola ‘Crveni vragovi’ su došli preko penala. Bio je to već 13. penal za Manchester United ove sezone, čime je izjednačio rekord Premier lige.

Momčad Olea Gunnara Solskjaera sada je peta na prvenstvenoj ljestvici Premiershipa sa samo bodom manje od četvrtog Leicester Cityja koji ima 59 bodova. Aston Villa je nakon ovog poraza predzadnja.