Umorna Anamaria Govorčinović deveta u finalu na 500 metara

06.07.2021., Zagreb - Anamaria Govorcinovic, kajakasica na mirnim vodama ostvarila je plasman na Olimpijskim igrama u Tokiju. Prva je hrvatska kajakasica koja ce nastupiti na Olimpijskim igrama. Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatska kajakašica Anamaria Govorčinović zauzela je posljednje deveto mjesto u finalnoj utrci jednosjeda, na 500 metara, na Europskom prvenstvu koje ove nedjelje završava u Muenchenu.

Hrvatska predstavnica tako u dvije nedjeljne finalne utrke nije uspjela osvojiti medalju, ali finale na 500 metara očigledno je pokazalo kako se Govorčinović potpuno ispuhala u prvom finalu, na 1000 metara, u kojem je bila četvrta i za nijansu je ostala bez medalje.

Na dionici od 500 metara nedavno je Govorčinović na Svjetskom prvenstvu osvojila sjajno drugo mjesto. No, ove nedjelje u Muenchenu od početka je upala u sporiji ritam i veliki zaostatak za najboljima te joj umor očigledno nije dozvoljavao jači zaveslaj i kvalitetniju izvedbu.

Tijekom nedjelje još će jedna Hrvatica nastupiti u finalu. Kanuistica Vanesa Tot borit će se u kanuu jednokleku na 200 metara za medalju.