NOVI VELIKI PROPUST Čudesni preokret spriječila loša odluka suca: ‘Moramo ovo objasniti ljudima’

Players wait for referee Craig Pawson to check the VAR before disallowing the goal of Chelsea's French defender #02 Axel Disasi due to an offside position during the English Premier League football match between Aston Villa and Chelsea at Villa Park in Birmingham, central England on April 27, 2024.,Image: 868462195, License: Rights-managed, Restrictions: RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications., Model Release: no, Credit line: Darren Staples / AFP / Profimedia

Darren Staples / AFP / Profimedia

U posljednjem subotnjem ogledu 35. kola engleske Premier lige nije bilo pobjednika, u Birminghamu su nogometaši Aston Ville i Chelseaja odigrali 2-2.

Premda je domaćin vodio 2-0 na kraju može biti sretan i osvajanjem jednog boda. U 95. minuti Disasi je iz blizine postigao glavom pogodak za 3-2 Chelseaja, ali je VAR poništio gol zbog prekršaja u napadu.

Aston Villa je povela 2-0 nakon autogola Cucurelle u četvrtoj te pogotka Rogersa u 42. minuti. U nastavku je uslijedio uzvrat Chelseaja pa je Madueke u 62. smanjio, a Gallagher u 81. minuti pogodio za konačnih 2-2.

SAMI PROTIV SVIH Liga ih je drastično kaznila s oduzimanjem bodova, ali oni su se izborili za ostanak među elitom

Aston Villa je i dalje uvjerljivo četvrta na ljestvici, dok je Chelsea ostao na devetom mjestu.

Gol o kojem će se pričati

Iako je utakmica bila sadržajna s četiri gola i pregršt prilika na obje strane, nakon nje se ponovno priča samo o jednoj stvari. Za mnoge nije bilo govora o prekršaju zbog kojeg je poništen pobjedonosni gol gostiju iz Londona.

Nakon Palmerovog kornera došlo je do gužve u 16-tercu, lopta se odbila do Badiashile koji je glavom asistirao Disasiju. Međutim, glavni sudac Craig Pawson je nakon VAR provjere odlučio da je Badiashile nepropisno, s leđa, odgurnuo Carlosa i počinio prekršaj, zbog čega je poništio gol Chelseaja.

Trener Chelseaja Mauricio Pochettino bio je bijesan nakon utakmice. Rekao je da je VAR “oštetio engleski nogomet”, pa nastavio: “Moramo ovo objasniti ljudima. Ne želim loše govoriti o sucu, ali ovo je nevjerojatno, ovo je smiješno i bolno.

Engleski nogomet je oštećen, čak ni igrači Aston Ville i navijači nisu znali što se dogodilo. Sudac je rekao da je prekršaj, ali ako pogledate, vidite da je običan duel. Kada bi svaki duel poput ovoga bio prekršaj, ne bismo nijednu utakmicu završili s 11 igrača.”

Osim Pochettina, bijesan je bio i Madueke, kojeg su igrači doslovno morali odvući s terena i udaljiti od Pawsona.

NOVI KIKS Manchester United ne može pobijediti ni pretposljednju momčad lige, Newcastle uvjerljiv