Uganđanin Kiplangat osvojio zlato u maratonu

epa10822832 Victor Kiplangat of Uganda poses with the gold medal after he won the men's marathon run of the World Athletic Championships in the Heroes' Square in Budapest, Hungary, 27 August 2023.  EPA/Istvan Derencsenyi HUNGARY OUT

EPA/Istvan Derencsenyi

Ugandski trkač Victor Kiplangat pobijedio je u nedjelju u muškom maratonu na Svjetskom atletskom prvenstvu u Budimpešti.

Kiplangat, pobjednik maratona na Igrama Commonwealtha prošle godine, pobijedio je s vremenom 2.08:53, a drugi je bio europski viceprvak Izraelac Maru Teferi s vremenom 2.09:12 nakon što je u zadnjim metrima prije cilja prestigao Etiopljanina Leula Gebresilasea (2h09:19).

Jučer je zlato u ženskom maratonu osvojila  Etiopljanka Amane Beriso, druga je bila braniteljica naslova iz Eugena Etiopljanka Gotytom Gebreslase, dok je bronca pripala Marokanki Fatimi Gardadi.