UEFA: Kvalifikacijske utakmice za Euro počinju minutom šutnje

epa10923161 A Belgian police officer secures ambulance cars at the scene where the gunman is neutralised in Brussels, Belgium, 17 October 2023. A man, suspected of killing two Swedish football supporters on 16 October, was shot by the Police during an operation and has died, Belgian Police said. Following the incident, the Brussels Capital Region has increased its terror threat to level 4, the highest, the National Crisis Center announced.  EPA/OLIVIER MATTHYS

EPA/OLIVIER MATTHYS

Sve kvalifikacijske utakmice za Euro 2024. koje će se igrati večeras počet će minutom šutnje u znak sjećanja na žrtve napada u Bruxellesu, objavila je UEFA.

Dvojica švedskih nogometnih navijača ubijena su u ponedjeljak oko 19 sati u belgijskom glavnom gradu, a treći je ozlijeđen dok su išli na kvalifikacijsku utakmicu između Belgije i Švedske.

Navodni počinitelj napada, radikalizirani 45-godišnji Tunižanin, smrtno je ozlijeđen u operaciji belgijske policije u utorak ujutro.

U ponedjeljak navečer, utakmica skupine F između Belgije i Švedske prekinuta je na poluvremenu kod rezultata 1-1.

Belgijska policija je nakon toga zamolila navijače “da ostanu unutar” stadiona King Baudoin “iz sigurnosnih razloga”.

Nakon što je ograđeni prostor evakuiran, oko 400 švedskih navijača prevezeno je u podrum, a zatim su od 2 sata ujutro autobusom odvezeni u svoje hotele, pod policijskom pratnjom.