U zadnjem dvoboju prvog kola NFL-a bivši quaterback Seahawksa Russel izviždan u Seatlu, a njegov Denver poražen

Sandro Schuc, Unsplash

U posljednjem dvoboju prvog kola nove sezone američkog nogometa (NFL) igrači Seattle Seahawksa na domaćem su terenu svladali Denver Broncose 17-16.

Utakmica je bila posebna zbog povratka Russella Wilsona na stadion gdje je bio glavna zvijezda od 2012. do kraja prošle sezone. Wilson je cijelo desetljeće bio vođa Seattlea, jedan od najboljih quarterbacka lige, a ujedno je sa Seattleom osvojio jedan Super Bowl.

No, njegova je era u Seahawksima završila, tijekom ljeta je prešao u Denver te je prvu utakmicu odigrao upravo na svom stadionu te je doživio poraz. Ujedno su ga svi navijači dočekali sa zvižducima i neprijateljski huk nije prestajao u ni jednom trenutku utakmice kada su gosti iz Colorada imali napad.

Na poluvremenu je Seattle vodio 17-13, a u drugom poluvremenu je favorizirani Denver tek pogodio jedan „field-goal“ za smanjenje na konačnih 17-16 za domaću momčad čime je zaokruženo spektakularno i iznimno napeto u brojnim utakmicama prvo kolo nove sezone.

OZNAKE: NFL, Denver, seahawks, willson