U drugom pretkolu Lige prvaka Dinamo igra protiv Astane, prvaka Kazahstana

15.07.2023., stadion Maksimir, Zagreb - Susret Dinama i Hajduka u SuperSport Superkupu uvod je je novu sezonu hrvatskog nogometa. Na stadionu Maksimir prvak Hrvatske Dinamo i osvajac kupa Hajduk borit ce se za prvi trofej sezone. Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Nogometaši zagrebačkog Dinama igrat će s prvakom Kazahstana Astanom u drugom pretkolu Lige prvaka. Astana je, nakon 1-1 iz prve utakmice, u uzvratu u Tbilisiju pobijedila Dinamo s 2-1 i prošla dalje.

Gruzijski klub je poveo golom Gvinejca Ousmanea Camare u 22. minuti, ali je kazaški klub napravio preokret početkom drugog dijela. Prvo je na 1-1 poravnao Abzal Bejsebekov u 50. minuti, a samo minutu poslije Gambijac Dembo Garboe je donio pobjedi Astani.

Za Astanu je branio hrvatski vratar Josip Čondrić, a cijeli susret odigrao Marin Tomasov.

Prva utakmica igrat će se 25. ili 26. srpnja na Maksimiru, a uzvrat tjedan dana kasnije. Dinamo se već jednom susreo s Astanom u kvalifikacijama za Ligu prvaka,2018.,kada je Dinamo prošao s 2-0 i 1-0.

Za veliku senzaciju se pobrinuo prvak Farskih otoka Klaksvik koji je usred Budimpešte pobijedio Ferencvaroš s 3-0 golovima Frederiksberga (8pen,32) i Kassija (45+1). U prvoj utakmici nije bilo golova, a u uzvratu je klub iz Farskih otoka u prvom poluvremenu zabio tri gola i napravio najveći klupski uspjeh te male otočne zemlje.

Dalje je prošla i ljubljanska Olimpija koja je s 2-1 slavila kod latvijske Valmiere i tako potvrdila pobjedu od 2-1 sa svog stadiona Stožice. Za Olimpiju je do 64. minute igrao Ivan Posavec.

Azerbajžanski Qarabaq je kod kuće s 4-0 slavio protiv Lincolna iz Gibraltara nakon 0-0 iz prve utakmice.