Trkom na 50 kilometara klasičnim stilom završeno Svjetsko prvenstvo u Planici. Norveški skijaški trkač Paal Goberg osvojio zlato

epa10492297 Ida Marie Hagen (C) of Norway and Jenny Nowak of Germany (R)  in action during the Nordic Combined Mixed Team Gundersen Normal Hill competition round at the FIS Nordic Skiing World Championships in Planica, Slovenia, 26 February 2023.  EPA/ANTONIO BAT

EPA/ANTONIO BAT

Norveški skijaški trkač Paal Golberg osvojio je u nedjelju zlatnu medalju na 50 kilometara klasičnim stilom na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Planici.

Golberg je do zlata došao s vremenu 2:01:30. Njegov sunarodnjak Johannes Hoesflot Klaebo Norway osvojio je srebro sa sekundom zaostatka (2:01:31), što mu je peta medalja na Planici. Broncu je osvojio Šveđanin  William Poromaa (2:01:31).

Ovo je 32-godišnjem Golbergu četvrta medalja na Planici i ujedno treće zlato. Bio je najbolji u momčadskom sprintu s Klaebom te je bio član zlatne norveške štafete na 4x10km. Klaebo je, pak, SP u Planici okončao s pet odličja, tri zlata (sprint pojedinačno, sprint momčadski, štafeta) i dva srebra (skiatlon na 30km i 50km klasično).

Norvežani su tako osvojili svih šest zlata u muškom dijelu natjecanja u skijaškom trčanju, a od ukupno 24 zlata koja su se dijelila u Planici u svim sportovima u protekla dva tjedna točno polovica, njih 12 osvojili su norveški predstavnici.

Ovom disciplinom tradicionalno je završeno Svjetsko prvenstvo u nordijskim sportovima.