Tottenham i Fulham izborili šesnaestinu finala FA kupa

epa11016417 Tottenham manager Ange Postecoglou and players walk off the pitch after the English Premier League match between Tottenham Hotspur and West Ham United in London, Britain, 07 December 2023. Tottenham lost 1-2.  EPA/NEIL HALL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos, 'live' services or NFTs. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/NEIL HALL

Nogometaši Tottenhama i Fulhama izborili su plasman u 16-inu finala engleskog FA kupa minimalnim pobjedama protiv Burnleyja i Rotherham Uniteda.

Tottenham je pobijedio Burnley sa 1-0, a gol odluke zabio je Pedro Porro u 78. minuti.

Identičnim rezultatom Fulham je slavio protiv posljednje momčadi Championshiopa Rotherham Uniteda. Utakmicu na Craven Cottageu riješio je Jamajčanin Bobby De Cordova-Reid u 24. minuti.

Brentford i Wolverhampton su remizirali 1-1, pa ih sada čeka uzvrat u Wolverhamptonu. Gosti su već od devete minuta imali igrača manje nakon što je isključen Joao Gomes.

Brentford je poveo u 41. minuti preko Neala Maupayja, a izjednačio je Thomas Doyle u 64. minuti.

U četvrtak su Crystal Palace i Everton odigrali 0-0, pa će također igrati ponovo, ovoga put na Goodison Parku.

U subotu, nedjelju i ponedjeljak rasporedu je još 28 susreta 3. kola FA kupa.

Chelsea u subotu dočekuje Preston, dok Newcastle u velikom lokalnom derbiju gostuje kod Sunderlanda. Manchester City igra u nedjelju kod kuće protiv Huddersfield Town, a na stadionu Emirates će biti derbi između Arsenala i Liverpoola.

OZNAKE: tottenham, fa kup, fulham