PREMIERLIGA: Tottenham deklasirao United na Old Traffordu

epa08676784 Harry Kane of Tottenham scores the 1-1 equalizer from the penalty spot during the UEFA Europa League second round qualifying soccer match between Lokomotiv Plovdiv and Tottenham Hotspur in Plovdiv, Bulgaria on 17 September 2020.  EPA/VASSIL DONEV

EPA/VASSIL DONEV

U derbiju četvrtog kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham je na Old Traffordu deklasirao Manchester United sa 6-1.

Momčad Josea Mourinha nanijela je “Crvenim vragovima” jedan od najtežih domaćih poraza u povijesti kluba. Teže su stradali tek tri puta – 0-6 od Aston Ville u ožujku 1914. godine, 0-6 od Huddersfield Towna u rujnu 1930., te 1-7 od Newcastle Uniteda u rujnu 1927.

Tottenham je već nakon prvog poluvremena vodio sa 4-1 postavši prvi klub nakon 1957. koji je na Old Traffordu u prvih 45 minuta zabio četiri gola. Zadnjima je to uspjelo upravo Spursima u susretu u kojem su slavili sa 4-3.

Nije tako izgledalo nakon što je domaćin poveo u 2. minuti golom Brune Fernadesa iz jedanaesterca. No, samo pet minuta kasnije bilo je 2-1 za goste. U 4. minuti je Tanguy Ndombele izjednačio na 1-1, da bi Son Heung-Min u sedmoj zabio za 2-1. Novi problemi za “Crvene vragove” stigli su u 29. minuti kada je Anthony Martial isključen nakon što je udario Erika Lamelu.

S igračem više londonski sastav je do kraja poluvremena zabio još dva gola, a strijelci su bili Harry Kane (31) i Son (37). U nastavku susreta Serge Aurier je u 51. minuti zabio za 5-1, da bi Kane u 79. minuti iz kaznenog udarca zaključio golijadu.

Arsenal je sa 2-1 pobijedio Sheffield United sa 2-1 (Saka 61, Pepe 64 / McGoldrick 83), dok je u ranije odigranom susretu West Bromwich Albion, kojeg vodi Slaven Bilić, poražen na gostovanju kod Southamptona sa 0-2 golovima Mousse Djénépa (41) i Oriola Romeua (69).

Tako je West Brom ostao na jednom osvojenom bodu. Hrvatski veznjak Filip Krovinović, koji je i ove sezone na posudbi u WBA-u, ušao je u igru u 64. minuti.

Iznenađenje kola priredio je West Ham koji je na gostovanju porazio Leicester sa 3-0. Domaće “lisice” su uoči ove utakmice imale maksimalan učinak, a u prošlom kolu su u gostima pobijedile Manchester City sa 5-2. No, West Ham je uvjerljivo slavio pogocima Michaila Antonija (14), Pabla Fornalsa (34) i Jarroda Bowena (83).

Na ljestvici vodi Everton sa 12 bodova, ispred Leicestera, Liverpoola i Arsenala sa po devet bodova. Tottenham je peti sa sedam bodova, dok ManU drži skromno 16. mjesto s tri boda.

Večeras još igraju Aston Villa i Liverpool.

REZULTATI:
Southampton - WBA             2-0 (Djenepo 41, Romeu 69)
Leicester City - West Ham     0-3 (Antonio 14, Fornals 34, Bowen 83)
Arsenal - Sheffield United    2-1 (Saka 61, Pepe 64 / McGoldrick 83)
Wolverhampton - Fulham        1-0 (Neto 56)
Manchester United - Tottenham 1-6 (Fernades 2-11m / Ndombele 4, Son 7, 37, Kane 31, 79-11m, Aurier 51)
20.15 Aston Villa - Liverpool

U subotu:
Chelsea - Crystal Palace      4-0 (Chilwell 50, Zouma 66, Jorginho 78-11m, 82-11m)
Everton - Brighton            4-2 (Calvert-Lewin 16, Mina 45+2, James 52, 70 / Maupay 41, Bissouma 90+2)
Leeds - Manchester City       1-1 (Rodrigo 59 / Sterling 17)
Newcastle - Burnley           3-1 (Saint-Maximin 14, Wilson 65, 77-11m / Westwood 61)