TJEDAN ZA ZABORAV Hajduk poražen kod Slavena, Futacs promašio penal za izjednačenje

Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Nogometaši Hajduka što prije će željeti zaboraviti ovaj tjedan. Nakon što su od Splita izbačeni iz Kupa, te dan kasnije ostali i bez trenera, u nedjelju su u susretu 18. kola HNL-a poraženi u Koprivnici kod Slaven Belupa sa 2:1, a na klupi Hajduka sjedio je Marko Lozo.

Domaćine je u vodstvo doveo Mario Burić u 34. minuti, a poravnao je Said u 45. minuti. Imao je Slaven još nekoliko odličnih prilika, ali golove su spriječili lovre Kalinić s par sjajnih intervencija te greda.

Mirko Ivanovski Slaven je doveo u novo vodstvo u 60. minuti sa bijele točke. Mogao je Hajduk do boda u 89. minuti, također sa bijele točke, ali mađarski napada Marko Futacs umjesto mreže pogodio je gredu.

U posljednoj današnjoj utakmici sastaju se Split i Osijek, koji ima priliku ponovno preteći Hajduk na trećem mjestu. Splićani su trenutno treći sa 34 boda, jednim više od Osijeka. Slaven je peti sa 21 bodom.