RAPSODIJA ISTRE 1961 Uz prekrasan gol Ekonga nadvisili Slaven Belupo

26.04.2024., stadion Aldo Drosina, Pula - SuperSport HNL, 32. kolo, NK Istra 1961 - NK Slaven Belupo.  Photo: Luka Batelic/PIXSELL

Luka Batelic / Pixsell

Istra 1961 je nakon slavlja na Opus Areni povezala pobjedu i na Aldo Drosini. U prvoj utakmici 32. kola SuperSport HNL-a u Puli su svladali Slaven Belupo rezultatom 3:0 (3:0). Sve dvojbe riješene su već u prvom dijelu kad su se u strijelce upisali Elias Filet iz kaznenog udarce te Emanuel Ekong, a nakon udarca Salima Faga Lawala autogol je postigao vratar gostiju Ivan Sušak.

Osmom pobjedom u sezoni izabranici Paola Tramezzanija su na osmom mjestu ljestvice današnjem suparniku pobjegli na četiri boda razlike te su se približili klubovima u sredini tablice. Faramceuti su pak pod vodstvom Ivana Radeljića upisali drugi poraz u nizu, a ukupno 18. u sezoni. U idućem kolu Istra 1961 gostuje kod fenjeraša Rudeša dok će Slaven Belupo u Koprivnici odmjeriti snage s Goricom.

Zeleno-žuti su poveli već u 6. minuti susreta kad je s bijele točke Elias Filet loptu poslao u jednu, a vratara Sušaka u drugu stranu. Francuski napadač je tako upisao treći pogodak u sezoni. Prethodno je sudac Pejin dosudio kazneni udarac nakon što je Liber na rubu šesnaesterca rukom blokirao ubačaj Ekonga.

Samo devet minuta kasnije domaćin je povećao prednost i to fantastičnim golom Emanuela Ekonga. Snažni švedski ofenzivac nigerijskog podrijetla je primio loptu od Blagojevića te se sjurio prema golu, a onda se snažnim udarcem s dvadesetak metara uz pomoć grede također treći put upisao u strijelce.

Konačni rezultat dvoboja postavljen je u 34. minuti. Snažan udarac je s desetak metara iskosa uputio Lawal, a Sušak je bio na lopti, no nije uspio spriječiti da ona prođe gol liniju.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 17 sati sastaju Varaždin i Dinamo dok u 19:30 pred praznim tribinama Poljuda počinje duel Hajduka i Rudeša.