Talijanski kup: Juventus i Inter do četvrtfinala tek nakon produžetaka

epa08936153 Juventus’ Hamza Rafia (3L) jubilates after scoring  3-2 during the round of 16 of the Italian cup soccer match Juventus FC vs Genoa FC at the Allianz Stadium in Turin, Italy, 13 January 2021.  EPA/ALESSANDRO DI MARCO

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Nogometaši aktualnog talijanskog prvaka Juventusa u srijedu navečer jedva su se probili u četvrtfinale talijanskog Kupa. U utakmici protiv Genoe do pbjede su ‘bianconeri’ došli tek nakon produžetaka.

Iako su imali prednost od 2:0, koju su im donijeli golovi Dejana Kuluševskog i Filippa Melagonije, Genoa se uspjela vratiti, te je preko Lennarta Czyborre i Filippa Melegonija došla do izjednačenja. U 105. minuti pobjedu Juventusu dobio je Tunižanin Hamza Rafia.

Hrvatski napadač Marko Pjaca odigrao je svih 120 minuta za Genou, a u 53. minuti je sa 20 metara pogodio gredu, dok je Milan Badelj ostao na na klupi za pričuve.

U četvrtfinale su se plasirali i nogometaši Intera, koji su također nakon produžetaka, svladali Fiorentinu s 2:1. Inter će u četvrtfinalu ‘na noge’ gradskom rivalu Milanu. Plasman u četvrtfinale kupa izborili su i nogometaši Napolija nakon što su u srijedu kod kuće u osmini finala pobijedili Empoli s 3:2, i to nakon što su gosti dva puta uspijevali izjednačiti rezultat.