SRBIJA Severina out, četiri gola, jedan crveni karton… Zvezda – Partizan 2:2

EPA/ANDREJ CUKIC

Dugo nije viđen ovako zanimljiv, kvalitetan i neizvjestan sudar Crvene Zvezde i Partizana kao u subotu na stadionu ‘Rajko Mitić’, javljaju srbijanski mediji

Takozvani ‘večiti derbi’ ponudio je mnogo toga. Uobičajeno spektakularne navijačke koreografije, ranu ozljedu ključnog igrača domaće momčadi (ovaj put bili su to ‘crveno-bijeli’) Dragovića i četiri gola.

Pa brdo bakljada, isključenje gostujućeg stopera Xandera Severine u 74. minuti (a u igru je ušao u 64′!) te konačnih Crvena ZvezdaPartizan… 2:2.

Partizan daleko sretniji

Što bi značilo da je daleko zadovoljnije travnjak napustilo društvo iz Partizanovog tabora jer s tim su remijem nakon 24. kola ostali na prvom mjestu srbijanske Mozzart Bet Superlige tj. zadržali bod prednosti nad svojim najvećim, da ne kažemo najmrskijim rivalom.

Zvezda je dominirala u prvom poluvremenu, povela preko Spajića u 44., ali i primila gol za 1:1 odmah dvije minute kasnije, u sudačkoj prvog dijela (45′ +1, strijelac Matheus Saldanha).

“Nisu ni došli igrati nogomet”

Najveći dio domaće publike na stadionu ‘Rajko Mitić‘ (realno: poznatijem kao ‘Marakana‘) jedva se oporavio od tog šoka, a poslije četiri minute nastavka stigao je novi: kontra Partizana, gol Kongoanca Alda Kalulua – 2: 1 za Partizan.

Zvezda je pritiskala goste, stvarala i promašivala zicere, a trud naplatila u 67′ kad Senegalac Cherif Ndiaye izjednačuje na 2:2.

Izgledalo je da će se ‘crveno-bijeli’ dio Beograda cijelu noć tresti od sreće kad je Xander Severina u samo 10 minuta u igri dobio dva žuta kartona, morao van iz igre (74′), a Zvezdi ostalo 20 minuta da materijalizira igrača više na terenu, ali… Nije se dogodilo.

Strijelac prvog gola za domaće Uroš Spajić poslije utakmice ljuto je optužio protivnike da na ‘Rajko Mitić‘ uopće nisu došli s niti najmanjom namjerom da igraju nogomet.

Duljaj zadovoljan. I suđenjem

A trener gostiju Igor Duljaj koji se tijekom cijele utakmice uz aut-liniju žalio na suđenje, nakon susreta, očigledno zadovoljan osvojenim bodom, u kamere uperene prema njemu samo je rekao kako suđenje – ne želi komentirati.

Partizan ostaje na prvom mjestu, Zvezda žali za propuštenim prigodama kojih su promašili previše (pa i s igračem više) da bi uzeli išta više od tog jednog boda s kojim nisu napravili ono što su sanjali, preskočili ljutu konkurenciju.

Još jedan beogradski derbi, još jedan tsunami tenzija veći od sto Srbija i – 2:2. Pogledajte tablicu…