Španjolska: Sevilljski Betis slavio s 1-0 u dvoboju s Cadizom, sada je na šestom mjestu La Lige

epa09042757 Cadiz CF's Ruben Sobrino (R) in action against Real Betis' Guido Rodriguez during a Spanish LaLiga soccer match between Cadiz CF and Real Betis at Ramon de Carranza stadium in Cadiz, southern Spain, 28 February 2021.  EPA/ROMAN RIOS

EPA/ROMAN RIOS

Seviljski Betis slavio je s minimalnih 1-0 (1-0) u dvoboju 25. kola španjolske La Lige odigranom u Cadizu protiv istoimenog domaćina.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Juanmi u 84. minuti. Betisu je to treća uzastopna pobjeda, a Cadiz je doživio peti poraz u posljednjih sedam utakmica koliko traje njegov prvenstveni niz bez pobjede.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Celta Vigo i Valladolid odigrali su 1-1 (1-1), a domaća momčad je do izjednačenja došla u sučevom dodatku.

Valladolid je poveo u 70. minuti pogotkom Orellane. Sve do četvrte minute sučevog dodatka gosti su imali tri boda, ali su oz Viga otišli samo s jednim, jer je tada Murillo postigao pogodak za konačnih 1-1.

Betis je s 39 bodova privremeno zasjeo na šesto mjesto. Celta je s 30 bodova na 10. poziciji, Cadiz je ostao na 25 bodova i na 15. mjestu, a Valladolid je s 22 boda na 17. poziciji, odmah iznad zone ispadanja.

Vodeći Atletico Madrid ima 55 bodova, samo dva više od drugoplasirane Barcelone, ali uz dvije utakmice manje. Real Madrid je na trećem mjestu s 52 boda i utakmicom manje od Barcelone.

U nedjelju su na rasporedu još dvije utakmice 25. kola, a sastaju se Granada – Elche i Villarreal – Atletico Madrid (21.00).