Španjolska: Athletic – Celta 0-2

epa08862877 Athletic Club's midfielder Unai Vencedor (R) duels for the ball against Celta's striker Iago Aspas (L) during the Spanish LaLiga soccer match between Athletic Club de Bilbao and Real Celta de Vigo at San Mames stadium in Bilbao, Basque Country, Spain, 04 December 2020.  EPA/Luis Tejido

EPA/Luis Tejido

Momčad Celte Vigo slavila je sa 2-0 (0-0) na gostovanju kod Athletic Bilbaa u prvom dvoboju 12. kola španjolskog nogometnog prvenstva.

Mallo je u 61. minuti bio strijelac vodećeg pogotka, a konačnih 2-0 postavio je Iago Aspas u 78. minuti.

Celta se trećom ovosezonskom pobjedom pridružila skupini od šest klubova koji imaju po 13 bodova, ali momčad iz Viga je jedina odigrala svih 12 utakmica i nalazi se na 14. mjestu, dok je Athletic s istim brojem bodova deveti.

Vodeći Real Sociedad ima 24 boda, jedan više od drugoplasiranog Atletico Madrida, ali i uz dvije utakmice više.

U subotu će biti odigrane još četiri utakmice ovog kola, a sastaju se: Levante – Getafe (14 sati), Sevilla – Real Madrid (16.15), Atletico Madrid – Valladolid (18.30) i Cadiz – Barcelona (21.00).

OZNAKE: nogomet, celta, Athletic