SP u klasi Laser: Stipanović na diobi prvog mjesta nakon prvog dana, Jurišić 25.

16.08.2016., Rio de Janeiro - Olimpijske igre Rio 2016. Hrvatski jedrilicar Tonci Stipanovic osvojio je srebrnu medalju u klasi Laser na Olimpijskim igrama.

Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatski jedriličar srebrni olimpijac Tonči Stipanović dijeli s tri osvojena boda prvo mjesto s Australcem Finnom Alexanderom nakon prvog dana Svjetskog prvenstva u klasi Laser koje se održava u Australiji, dok je Filip Jurišić 25. sa 19 bodova.

Stipanović je u prvom plovu u svojoj Plavoj skupini zauzeo prvo mjesto, a Jurišić četvrto. U drugom plovu je Stipanović bio drugi iza Poljaka Tadeusza Kubiaka, dok je Filip Jurišić zauzeo 15. mjesto. Finn je u svojoj Žutoj skupini u prvom plovu bio drugi, da bi u drugom plovu zauzeo prvu poziciju.

Svjetsko prvenstvo, na kojem sudjeluje 141 natjecatelj iz 45 zemalja, traje šest dana, a jedriličari su podijeljeni u tri kvalifikacijske skupine – Plavu, Žutu i Crvenu. Nakon prva tri dana kvalifikacija tijekom kojih će biti po dva plova, na temelju rezultata jedriličari će biti raspodijeljeni u Srebrnu i Zlatnu skupinu. Najbolje plasirani bit će smješteni u Zlatnu skupinu koja se bori za medalje.