SP: Argentinke remizirale s Južnoafrikankama: “Tužni smo što još uvijek ne možemo ispisati povijest”

epa10772517 Nunez Romina of Argentina celebrates with teammates after scoring against South Africa during the FIFA Women's World Cup group G soccer match between Argentina and South Africa, in Dunedin, New Zealand, 28 July 2023.  EPA/RITCHIE B. TONGO

EPA/RITCHIE B. TONGO

U susretu 2. kola G skupine Svjetskog prvenstva nogometašica Argentina i Južna Afrika su u novozelandskom Dunedinu odgrale 2-2.

Južna Afrika je povela 2-0, no Argentinke su u posljednjih 15 minuta uspjele izjednačiti.

Južnoafrikanke su povele nakon pola sata igre golom Linde Motihalo, a na 2-0 je u 66. minuti povisila Thembi Kgatlana. Smanjila je Sophia Braun u 74. minuti, a pet minuta kasnije Romina Nunez je izjednačila.

I dok su njihovi muški kolege aktualni svjetski prvaci, argentinske nogometašice još uvijek nemaju niti jednu pobjedu u povijesti svjetskih prvenstava.

Ovo im je četvrti SP, a u dosadašnjih 11 susreta ostvarile su tri remija i osam poraza.

“Tužni smo što još uvijek ne možemo ispisati povijest,” kazao je argentinski izbornik German Portanova.

“Ove dvije utakmice dio su procesa. To je dio putovanja i pokušat ćemo se poboljšati. Protiv Švedske idemo na tri boda unatoč njihovoj snazi i povijesti,” dodao je.

U drugom susretu iz ove skupine u subotu se sastaju Švedska i Italija koje nakon prvog kola imaju po tri boda.