Sopić: “Od prve minute smo pokazali da smo došli pobijediti. Sad je najbitnije da dečki pojedu juhicu s roditeljima”

07.10.2023., stadion HNK Rijeka, Rijeka - SuperSport HNL, 11 kolo, HNK Rijeka - HNK Hajduk.
Slavje Rijeke nakon pobjede nad hajdukom. Photo: Goran Kovacic/PIXSELL

Goran Kovacic/PIXSELL

Rijeka je pobijedila na Rujevici Hajduk 1:0 i tako se popela na vrh ljestvice SuperSport HNL-a. Jedini pogodak na utakmici zabio je Niko Janković iz jedanaesterca u 63. minuti. Dogodilo se to nakon što je Filip Krovinović igrao rukom u svom kaznenom prostoru.
Rijeka je s 22 boda prestigla Hajduk, koji je ostao na drugom mjestu s 21 bodom.

Janković s bijele točke odlučio Jadranski derbi i odveo Rijeku na vrh ljestvice

Sopić: “Sad je najbitnije da dečki pojedu juhicu s roditeljima”

Trener Rijeke Željko Sopić ovako je komentirao utakmicu:

“Od prve minute smo pokazali da smo došli pobijediti utakmicu. Igrali smo s puno igrača u napadu. Labrović je obranio Hajdukove šanse, a pozitivna energija s tribina bila nam je vjetar u leđa. Mislim da smo danas zasluženo pobijedili. Dinamo ima dvije zaostale utakmice, mi jednu, ali ovo je jedna epizoda u velikom filmu.

Proslavit ćemo danas, a onda puštam dečke kućama do srijede da pojedu juhicu s roditeljima. Svatko od nas stavi letvicu koliko može skočiti. Dečki razumiju što im govorim i na terenu rade to što moraju. Kad igrate protiv Livaje ili Trajkovskog, može zabiti ni iz čega. Janković je zabio penal, ali veseli me način na koji smo igrali. U srijedu se nastavljamo pripremati za prijateljsku utakmicu s Udineseom, a onda imamo utakmicu u Istri – totalnu invaziju”, rekao je Željko Sopić.

RIJEKA – HAJDUK 1:0 Slavlje na Rujevici! Rijeka dobila Hajduk i zauzela prvo mjesto