Slaven Belupo upisao prvu prvenstvenu pobjedu pod Ferenčinom i produbio krizu Osijeka

30.09.2023., Koprivnica - SuperSport HNL, 10. kolo, NK Slaven Belupo - NK Osijek. Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Davor Javorovic / Pixsell

U 10. kolu SuperSport HNL-a Slaven Belupo je u Koprivnici pogotkom Benedika Mioča u 54. minuti slavio protiv Osijeka rezultatom 1:0 (0:0). Bivši igrač Bijelo-plavih je tako donio Farmaceutima prvu prvenstvenu pobjedu otkad ih je preuzeo Roy Ferenčina i tek drugu u aktualnoj sezoni.

S druge strane nastavljena je kriza Osijeka koji za trijumf sad ne zna čak pet utakmica u nizu, a u njima je osvojio samo dva boda. Kohorta je i danas s tribina poslala poruku “Uprava odlazi”.

Za tjedan dana Farmaceuti će dočekati Varaždin dok će izabranici Stepana Tomasa krizu pokušati prekinuti protiv Rudeša.

Već u drugoj minuti utakmice Slaven je mogao doći u vodstvo. Božić je dubinskim proigravanjem uposlio Hoxhu koji je pobjegao po lijevoj strani napada, a onda se pored Guedesa izborio za udarac s desetak metara iskosa te je zatresao vanjski dio suprotne stative.

U 6. minuti utakmice Fiolić se s lijeve strane sjurio prema golu domaćih te je uputio prizemni udarac s desetak metara kojeg Sušak sigurno brani.

Samo minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka su kombinirali Liber i Bosec, a udarac potonjeg sa šest metara iskosa Malenica odbija do Štrkalja. Uslijedio je njegov pokušaj iz blizine nakon kojeg se trese vanjski dio mreže. Štrkalj je s istim učinkom aktivan i u 8. minuti kada je pucao iz nešto veće udaljenosti.

Pritisak domaćina se nastavlja i u 10. kada je Štefulj ubacio s lijeve strane, a Štrkalj glavom s desetak metara šalje loptu preko gola.

Odličnu šansu Farmaceuti su propustili i u 22. minuti. Štkralj je odlično proigrao Mioča koji je bio oči u oči s Malenicom te je vratar Osijeka obranio njegov udarac sa sedam metara.

Minutu kasnije je s dvadesetak metara iskosa dobro pucao Hoxha, a Malenica je paradom uspio odbiti loptu koja je išla u njegov donji lijevi kut.

Liber je u 34. pucao iz okreta sa 16 metara te je poslao loptu iznad grede tako da nije bilo opasnosti po gol Osijeka.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Bosec je ubacio s desne strane, a Guedes je nespretno skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Međutim pogodak nakon VAR intervencije nije priznat jer je Agbekpornu prethodno prilikom smirivanja lopte igrao rukom nakon čega je proigrao Boseca.

Slaven je u vodstvu od 54. minute kada je Štrkalj uposlio Mioča koji se driblingom oslobodio Maneva, a onda je snažnim udarcem po gredu sa sedam metara iskos matirao Malenicu za svoj četvrti gol u prvenstvenoj sezoni.

Osijek je šansu za izjednačenje propustio pet minute kasnije kada je Lovrić s desetak metara iskosa gađao suprotni kut, ali je Štefulj odbio loptu ispred gol linije. Isti igrač je udarac uputio i u 60. minuti iz duplo veće udaljenosti, no ovaj put nije bio dovoljno precizan.

Odličnu obranu Malenice vidjeli smo u 72. minuti kada je paradom zaustavio loptu koja je išla pod samu gredu. Iz slobodnog udarca s dvadesetak metara iskosa pucao je Hoxha. Nedugo potom nakon kombinacije iz kornera udarac je s ruba šesnaesterca uputio Mioč, a lopta je od bloka otišla malo pored bliže stative.

Nakon kombinacije s Ortizom u 83. minuti je u šansi bio Hoxha, a Malenica je nogom odbio njegov udarac s osam metara iskosa. Bila je to posljednja uzbudljivija situacija na susretu.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 15:15 sastaju Rudeš i Rijeka dok u 18 sati na Poljudu počinje derbi Hajduka i Dinama.