Slaven Belupo s četiri gola ispratio fenjeraša Rudeša

03.02.2024., Gradski stadion Ivan Kusek Apas, Koprivnica - SuperSport HNL, 21. kolo, NK Slaven Belupo - NK Rudes. Photo: Damir Spehar/PIXSELL

Damir Spehar / Pixsell

Slaven Belupo je upisao sedmu pobjedu u aktualnoj sezoni. Farmaceuti su u sklopu 21. kola na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici uvjerljivo svladali Rudeš rezultatom 4:0 (1:0). Dvostruki strijelac je bio Tomislav Štrkalj, a u pogodak su još dodali Ivan Lepinjica i Bendik Mioč.

Gosti su u dosadašnjih 21 prvenstvenu utakmicu upisali čak 17. poraz, a sa samo četiri osvojena boda su zakucani na dno prvoligaškog poretka. U idućem kolu Slaven Belupo će gostovati kod Hajduka dok će Rudeš u baroknom gradu odmjeriti snage s Varaždinom.

Zanimljiva situacija dogodila se u 31. minuti. Liber je proigrao Šakotu kojeg na rubu šesnaesterca ruši Pešić nakon čega je sudac Zebec pokazao na bijelu točku, no pomoćni sudac je označio zaleđe Nongoha. Uslijedila je VAR provjera nakon koje je Zebec utvrdio da je napadač domaćih utjecao na igru pa od kaznenog udarca za koprivničku momčad nije bilo ništa.

Farmaceuti su poveli u 39. minuti. Nakon kombinacije po lijevoj strani napada Štefulj je povratnim dodavanjem pronašao Lepinjicu koji je preciznim udarcem s deset metara svladao Markovića za svoj prvi prvenstveni pogodak u aktualnoj sezoni.

Na startu drugog poluvremena Slaven je povećao vodstvo. Štrkalj se u 49. minuti s odlučio na snažan udarac s 18 metara kojeg je vratar Marković loše procijeno te je lopta završila pod gredom. Bio je to njegov četvrti gol u sezoni.

Novi zgoditak Štrkalja vidjeli smo u 63. minuti kada je sa sedam metara snažno poslao loptu pod prečku. Prethodno se ubačaj Mioča s lijeve strane od Caimacova sretno odbio do napadača domaćih. Prvotno je bilo označeno zaleđe Mioča, no nakon VAR provjere pogodak je priznat.

U 72. minuti ubačajem s lijeve strane u asistenta se pretvorio Štrkalj, a glavom je sa četiri metara mrežu zatresao Mioč koji je tako nastavio odličnu ovosezonsku formu. To mu je bio osmi gol u aktualnoj sezoni čime se na vrhu ljestvice strijelaca izjednačio s Mierezom.

Kolo se nastavlja od 17:30 kada na Opus Areni počinje dvoboj Osijeka i Hajduka.