Šibenik slavio protiv Dinama na Maksimiru

30.01.2021., stadion Maksimir, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 18. kolo, GNK Dinamo - HNK Sibenik. Juan Camilo Mesa Antueez, Emir Sahiti, Deni Juric.

Luka Stanzl/PIXSELL

U 18. kolu HT Prve lige Šibenik je došao do prve pobjede u povijesti prvoligaškog natjecanja na Maksimiru. Izabranici Krunoslava Rendulića su pogocima Emira Sahitija i Denija Jurića slavili protiv Plavih rezultatom 1:2 (1:1). Jedini zgoditak za domaćine postigao je Iyayi Atiemwen.

Šibenik se tako drugom uzastopnom pobjedom posve približio sredini ljestvice dok je Dinamo nakon trećeg poraza u prvenstvenoj sezoni bodovno izjednačen na vrhu s Osijekom.

Prvu priliku na susretu kreirali su gosti u 7. minuti kada je Jurić dobro pucao sa 17 metara, ali lopta se odbija od bloka Gvardiola i odlazi malo pokraj vratnice.

Plavi su uzvratili minutu kasnije preko Oršića koji je pucao iz kaznenog prostora nakon povratnog dodavanja Leovca, no lopta se također odbija od bloka i prolazi uz stativu.

Snažno je s ruba kaznenog prostora u 12. minuti pucao Kvesić, ali nije bilo posla za Livakovića.

Šibenik u vodstvo dolazi u 13. minuti kada su kombinirali Jurić i Sahiti, a potonji se potom odlučio za udarac s oko 25 metara smjestivši loptu tik uz vratnicu.

Dinamo do izjednačenja dolazi iz svog prvog udarca u okvir. Majer je u 21. minuti nakon ubačaja s desne strane pokušao petom ugroziti vrata gostiju, no lopta se od braniča Šibenika odbija na pet metara gdje je spremno prihvaća Atiemwen i šalje iza leđa Labrovića.

Jurić se u 26. minuti izborio za loptu pored Atiemwena i Theophilea, ali je iz dobre pozicije loše pucao tako da je dobra prilika otišla u nepovrat.

U 39. minuti Jurić pada u kaznenom prostoru nakon duela s Theophileom, no sudac Bel nije smatrao da se radi o prekršaju, a ni VAR nije pozvao na ponovni pregled situacije.

U 54. minuti Kastrati je s desne strane pronašao Mišića koji sa sedam metara šalje loptu iznad vratnice. Isti igrač je u velikoj prilici bio i četiri minute kasnije kada se nakon centaršuta Stojanovića lopta odbija do njega, ali snažan udarac odličnom intervencijom brani Labrović.

U jeku terenske inicijative Dinama gosti dolaze do novog pogotka. Sahiti je u kontru uposlio Jurića koji je primio loptu pored Franjića, a potom je s ruba šesnaesterca matirao Livakovića.

U 70. minuti nedugo poslije ulaska u igru Tolić pada u kaznenom prostoru nakon starta Bilića, ali i ovaj put sudac Bel nije pokazao na bijelu točku. VAR ponovno nije smatrao potrebnim da se detaljnije pogleda snimke sporne situacije.

Domaćini su tražili kazneni udarac i u 78. minuti nakon pada Majera poslije duela s Bulatom, ali ni ovaj put sudac Bel i VAR nisu smatrali da treba pokazati na jedanaest metara.

Oršić u 82. minuti iz kornera pronalazi , ali njegov udarac glavom pred gol linijom blokira Schildenfeld koji potom i izbacuje loptu van šesnaesterca.

Odlično je dvije minute kasnije s 18 metara pucao Theophile, ali lopta prolazi malo pokraj vratnice.

Sudac Bel je produžio utakmicu pet minuta, a najbolju situaciju u petoj minuti nadoknade imao je Theophile koji je s dvadesetak metara pucao iznad grede.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 18. kola HT Prve lige snage će od 19:10 na Poljudu odmjeriti Hajduk i Lokomotiva.