Serie A: Remi Rome i Salernitane, Bradarić asistent. Atalanta slavila

25.03.2021., stadion Bonifika, Koper, Slovenija - UEFA Europsko U21 prvenstvo, skupina D, Portugal - Hrvatska. Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic/PIXSELL

Prvo iznenađenje u novoj sezoni talijanskog nogometnog prvenstva dogodilo se na Olimpijskom stadionu u Rimu gdje su favorizirana Roma i Salernitana igrale 2.2 (1-1), a hrvatski igrač Domagoj Bradarić upisao je asistenciju za goste.

Romu je u prednost doveo Belotti (17), na 1-1 poravnao je Candreva (36), da bi u nastavku utakmice ta dvojica igrača postigla po još jedan gol. Ovoga puta, Candreva (49) je bio pvi, on je sjajnim udarcem iskosa s desne strane iskoristio ubačaj Bradarića za preokret da bi Belotti (82) glavom nakon kornera spriječio senzaciju.

Bradarić je odigrao čitav susret za Salernitanu.

Čitav susret za Sassuolo odigrao je Martin Erlić u 0-2 (0-0) domaćem porazu od Atalante za koju je Mario Pašalić odigrao prvo poluvrijeme. Oba gola gosti iz Bergama postigli su u završnici dvoboja, prvog De Ketelaere (84), a drugog Zortea (90+3).

REZULTATI 1. KOLA,
Subota:
Frosinone – Napoli 1-3 (Harroui 7-11m / Politano 24, Osimhen 42, 79)
Empoli – Verona 0-1 (Bonazzoli 75)
Inter – Monza 2-0 (Lautaro 8, 77)
Genoa – Fiorentina 1-4 (Biraschi 58 / Biraghi 5, Bonaventura 11, Gonzalez 40, Mandragora 56)