SERIE A Inter nakon preokreta u 95. došao do pobjede, Davide Frattesi opet joker s klupe

Mg Udine 08/04/2024 - campionato di calcio serie A / Udinese-Inter / foto Matteo Gribaudi/Image nella foto: Benjamin Pavard-Roberto Pereyra-Francesco Acerbi PUBLICATIONxNOTxINxITA

Matteo Gribaudi

Udinese je na svom stadionu pred 24.983 gledatelja u zadnjoj utakmici 31. kola Serie A protiv Intera do 55. minute vodio s 1-0 međutim Nerazzurri su na kraju pobijedili i produžili svoj niz utakmica na talijanskim terenima bez poraza koji je počeo još 30. rujna prošle godine. Gol odluke pao je u petoj minuti sudačke nadoknade, nakon što je Marko Arnautović pogodio stativu, Davide Frattesi je natrčao i zabio svoj već peti pogodak, sjajan učinak veznjaka koji je tek tri puta ove sezone bio u prvom sastavu.

Inter je u prvom poluvremenu dominirao, 77 posto posjeda govori tome u prilog, međutim poveo je Udinese koji u ovoj utakmici od 11 početnih i pet igrača koji su ušli s klupe nije imao na terenu niti jednog Talijana. Srpski reprezentativac Lazar Samardžić je zabio, možemo reći, slučajni gol, lopta upućena s desne strane, za koju vjerojatno ni sam strijelac ne zna je li bio šut ili potencijalna asistencija, zbunila je Yanna Sommera i završila u mreži. Usput, Samardžić je ljetos trebao doći u milanski klub kao zamjena za Marcela Brozovića, međutim njegov otac i zastupnik Mladen nakon što je već sve bilo dogovoreno je odlučio malo povećati svoje financijske apetite, pa je posao propao.

Inter je izjednačio iz kaznenog udarca, vratar Udinesea Maduka Okoye zakasnio je u izlasku na jednu visoku loptu i srušio Marcusa Thurama, s bijele točke precizan je bio Hakan Calghanoglu.

Inter je sada na 82 boda, ogromnih 14 više od drugoplasiranog Milana i čak 20 više od Juventusa koji je na trećem mjestu. Do kraja ligaškog dijela sezone je sedam utakmica i samo pravo čudo bi se trebalo dogoditi da Nerazzurri ne osvoje titulu. S druge strane, Udinese se bori za ligaški ostanak, s 28 bodova je uz Empoli na diobi 15. i 16. mjesta, Frosinone koji je 18. i prvi u zoni ispadanja ima samo dva boda manje.