Sacramento izborio sedmu utakmicu, Lakersi demolirali Memphis i prošli u polufinale Zapada

Apr 28, 2023; Los Angeles, California, USA; Los Angeles Lakers guard Austin Reaves (15) defends Memphis Grizzlies guard Desmond Bane (22) in the first half of game six of the 2023 NBA playoffs at Crypto.com Arena. Mandatory Credit: Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports

Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports

Golden State je u svojoj dvorani imao priliku osigurati polufinale Zapadne NBA konferencije, međutim umjesto četvrte pobjede zaredom, nakon što je Sacramento dobio uvodne dvije, dogodio im se poraz, točnije – dogodili su im se De’Aaron Fox i Malik Monk. Sacramento je pobijedio s 118-99 pa će se sedma, odlučujuća utakmica igrati u nedjelju u 21:30 po srednjoeuropskom vremenu u dvorani Kingsa.

Malik Monk je zabio 28 koševa (8/14) uz sedam skokova i četiri asistencije, De’Aaron Fox je nastavio sjajan niz u ovoj seriji s 26 koševa (10/18), četiri skoka, 11 asistencija i tri ukradene lopte. Rookie Keegan Murray je za 15 koševa šutirao 5/17, imao je i 12 skokova, Kevin Huerter (3/11) i Trey Lyles (5/10) imali su po 12 koševa.

Neuobičajeno za dvije ponajbolje napadačke momčadi lige, Sacramento je otvorio utakmicu s 6/23 a Golden State 6/19 šutom iz igre a iako su obje momčadi do kraja bile nešto preciznije, Kingsi su završili s 40/99 a Warriorsi s 32/86, treba dodati da je Stephen Curry promašio tri slobodna bacanja, što mu se valjda godinama nije dogodilo, u takvoj igri puno bolje su se snašli gosti. Nakon izjednačene prve, Kingsi su u drugoj četvrtini počeli graditi prednost i otišli na 49-38, u trećoj su imali 88-75 a na kraju konačnih +19. Golden Stateu nije pomoglo ni što je Domantas Sabonis rano ušao u probleme s prekršajima pa je u drugom poluvremenu igrao tek osam minuta, doduše ni to što je igrao nije bilo na razini, uz šut 3/12 upisao je sedam koševa, uz neloših 11 skokova.

Stephen Curry je imao 29 koševa (9/21) i pet asistencija, Klay Thompson 22 (8/20), Andrew Wiggins 13 (5/13) i sedam skokova i tu završava lista Warriorsa s dvoznamenkastim brojem koševa.

Za razliku od Warriorsa, Lakersi nisu imali problema na domaćem parketu doći do pobjede za prolaz u polufinale Zapada, bili su dominantni kroz cijelu utakmicu, u prvoj četvrtini imali su +15, drugoj +20, trećoj +36 a utakmicu su završili s nevjerojatnih 40 koševa prednosti – 125-85!

D’Angelo Russell je zabio 31 koš (12/17), LeBron James 22 (9/13) uz pet skokova i šest asistencija, Anthony Davis 16 koševa (6/9) plus 14 skokova i pet blokada, Austin Reaves 11 koševa (5/12), šest skokova i osam asistencija. Protiv sjajnih Lakersa Grizzliesi su bili potpuno nemoćni, Ja Morant je uz šut 3/16 ostao na deset koševa, isto koliko je imao i Dillon Brooks (4/11), Desmond Bane je za 15 koševa šutirao 5/16 a Jaren Jackson Jr. za 14 koševa 3/12.

Lakersi su tako, nakon što su se mučili kroz cijelu sezonu pa nekako ušli u play-in kroz koji su osigurali doigravanje, sada izbacili drugoj nositelja Zapada i čekaju pobjednika ogleda Sacramenta i Golden Statea.