Rijeka preokretom svladala Varaždin i ostavila ga na začelju ljestvice

16.05.2021., stadion Andjelko Herjavec, Varazdin - Hrvatski Telekom Prva liga, 35. kolo, NK Varazdin - HNK Rijeka. Joao Escoval, Luka Menalo, Adrian Liber Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Utakmicu s dva različita poluvremena gledali smo u 35. kolu HT Prve lige u kojoj je Rijeka nakon preokreta slavila protiv Varaždina rezultatom 2:3 (1:0). Domaćini su potpunu dominaciju u prvih 45 minuta okrunili golom Obregona, no gosti su u nastavku preko Menala, Capana i Drmića došli do vodstva koje je na koncu ublažio Novoselec.

Rijeka je tako uspješno nastavila utrku za europskom vizu prebacivši pritisak na Hajduk i Goricu dok je Varaždin novim porazom i 13. utakmicom u nizu bez pobjede ostao na začelju prvenstvene ljestvice s bodom zaostatka za Istrom 1961, dva manje od Lokomotive te tri od Slavena koji im je idući suparnik, a od kojeg su lošiji u međusobnim utakmicama.

Herrera je u 4. minuti pronašao Obregona koji se pokušao izboriti za udarac pored Velkovskog, no stoper Rijeke je u posljednji trenutak izbio loptu u korner. Nakon ubačaja iz kuta gosti nisu uspjeli izbiti loptu pa je nedugo potom škaricama pokušao Obregon, ali nije uspio dobro zahvatiti loptu.

Peco je u 8. minuti ubačajem s desne strane pronašao Vuka, ali on nije dobro zahvatio loptu tako da nije uspio uputiti konkretniji udarac prema golu Rijeke.

Četiri minute kasnije oštro je s desne strane u peterac ubacio Obregon, no Herrera, a potom i Vuk nisu uspjeli doći do lopte.

Velkovski je u 15. minuti neoprezno izgubio loptu nakon čega su uslijedili udarci Đuraseka i Elezija, no oba su završila u bloku. Dvije minute kasnije nakon ubačaja iz skraćenog kornera, glavom je pucao Obregon, a Nevistić je bez poteškoća ulovio loptu.

Sudac Pajač je u 19. minuti Obregonu pokazao žuti karton zbog simuliranja nakon što je na rubu kaznenog prostora pokušao iznuditi kazneni udarac.

Elezi je u 26. minuti odlučio jednu brzu polukontru završiti udarcem s dvadesetak metara koji je prošao malo iznad grede.

Varaždin je dominaciju okrunio u 34. minuti nakon velike pogreške Capana koji je povratnom loptom uposlio Obregona, a kolumbijski napadač je s ruba kaznenog prostora iskosa mirno matirao istrčalog Nevistića za svoj sedmi pogodak u aktualnoj sezoni.

Prvo poluvrijeme je zasluženo pripalo domaćinima koji su pokazali puno bolji igru od Rijeke, gosti u prvih 45 minuta nisu kreirali nijednu opasnost pred golom Horkaša, štoviše nisu uputili nijedan udarac prema vratima Varaždina.

Strateg gostiju Goran Tomić u svlačionici je na poluvremenu odlučio ostaviti Velkovskog i Tomečaka, a priliku su odbili Liber i Murić.

Vuk je u 47. minuti nakon jedne kontre uposlio Elezija koji se odlučio za udarac s dvadesetak metara, ali i ovaj put je ishod bio isti, pucao je poviš gola.

Menalo je u 59. minuti probio po lijevoj strani nakon čega je pokušao upisati asistenciju, no više od kornera nije dobio. Nakon udarca iz kuta Andrijašević je s druge stative pokušao uposliti Menala na prvoj, no u posljednji trenutak u još jedan korner izbija Senić.

U 61. Lončar je probio po lijevoj strani, a ovaj put Novoselec izbacuje loptu u korner. Iz njega je Pavičić na vrhu peterca pronašao usamljenog Menala koji donosi poravnanje rezultata svojoj momčadi. Ofenzivac Rijeke je tako došao do svog petog ovosezonskog prvenstvenog gola.

Varaždin je već u 63. minuti pokušao uzvratiti preko Vuka, no njegov udarac u prvi kut sigurno brani Nevistić. Rijeka je uzvratila tri minute kasnije kada su Andrijašević i Pavičić pripremili šansu za Lončara čiji udarac završava u bloku.

Rijeka do prekoreta dolazi u 67. minuti nakon još jedno ubačaja iz kuta. Ovaj put je loše reagirao vratar Horkaš čiji pogrešku je iskoristio Capan poslavši loptu iz peterca u gol. Bio je to njegov prvijenac u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Vratar Horkaš je nakon primljenog gola morao izaći zbog ozljede, a umjesto njega je među vratnice stao Zelenika.

Dobru priliku je u 75. minuti promašio Drmić koji je na odbijenu loptu pucao malo pored gola. Minutu kasnije Memija je u šesnaestercu ubačajem tražio Obregona, a Escoval ispred njega izbacuje loptu u korner iz kojeg Varaždin nije uspio zaprijetiti.

Totalni preokret gostiju je u 79. minuti potvrdio Drmić koji se pored pet igrača Varaždina izborio za udarac sa šest metara iskosa poslavši loptu pod samu gredu. Švicarac hrvatskog podrijetla tako je upisao šesti gol u Prvoj HNL.

Varaždin je zaostatak smanjio u 84. minuti kada je Postonjski iz slobodnog udaraca na drugoj stativi pronašao Novoseleca koji je glavom pogodio za prvijenac u prvoligaškom društvu.

Herrera je u 88. minute ubačajem s desne strane asistirao za Bobana, no njegov udarac glavom prolazi preko gola.

Boban je u velikoj prilici i u 90. minuti kada ga je odlično uposlio Obregon, ali njegov pokušaj u posljednji trenutak blokira Escoval.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Postonjski iz kornera pronalazi Senića koji je glavom loptu poslao pored gola, bila je to posljednja šansa na susretu.

Kolo se nastavlja od 17:05 na Šubićevcu gdje će snage odmjeriti Šibenik i Hajduk dok od 19:10 Gorica u posljednjem susretu kola dočekuje Dinamo.