Rijeka pobjednički prošla Koprivnicu

01.05.2023., Gradski stadion Ivan Kusek Apas, Koprivnica - SuperSport HNL, 32. kolo, NK Slaven Belupo - NK Osijek. Ante Crnac Photo: Damir Spehar/PIXSELL

Damir Spehar / Pixsell

U posljednjem susretu 32. kola SuperSport HNL-a Rijeka je na gostovanju u Koprivnici upisala pobjedu protiv Slaven Belupa rezultatom 1:3 (0:2). Za 14. slavlje gostiju u sezoni u strijelce su se upisali Ampem, Hodža i Frigan dok je za Farmaceute poentirao iskusni Krstanović.

Izabranici Sergeja Jakirovića su novom proljetnom pobjedom ponovno preuzeli treću poziciju na ljestvici, a u borbi za europska mjesta su današnjem suparniku pobjegli na velikih sedam bodova razlike.

Rijeka je u vodstvo došla već u 36. sekundi utakmice. Nakon dugog dodavanja Smolčića Ampem je iskoristio nesporazum Solde i Sušaka te je došao do lopte nakon čega ju je poslao u mrežu za svoj četvrti zgoditak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni. Bio je to najbrži pogodak u dosadašnjem tijeku prvenstva.

Djouahra se u 8. minuti u vlastitom kaznenom prostoru nespretno napucao u ruku, no sudac Kolarić nije smatrao da je riječ o kažnjivoj situaciji.

Isti igrač je na suprotnoj strani travnjaka snažno potegao u 12. minuti s dvadesetak metara, a lopta je prohujala iznad prečke.

U 20. minuti je iz skraćenog kornera lukavo pucao Banda, a Sušak je na gol crti loše reagirao što je iskoristio Frigan za povratno dodavanje u peterac kojeg je Hodža pretvorio u prvijenac u HNL-u.

Ampem je u 32. minuti centaršutem s desne strane pronašao Frigana koji s prve stative nije uspio iznenaditi Sušaka.

Martinaga je u 42. minuti odlično iz kornera pronašao Božića, a njegov udarac glavom s deset metara izvrsno paradom brani Labrović. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela snažno je s ruba kaznenog prostora pucao Hoxha, međutim njegov pokušaj je blokirao Frigan.

U 47. minuti Farmaceuti se vraćaju u igru. Bosec je ubačajem s desne strane bio u ulozi asistenta, a Krstanović je snažnim udarcem iz prve s desetak metara došao do svog 123. gola u HNL-u.

Ubačaj Ampema u 50. minuti dolazi do Libera, ali u posljednji trenutak omeo ga je Božić te je otklonio opasnost.

Frigan je u 61. minut kombinirao s Djouahrom nakon čega je s desetak metara pucao iznad gola, a pomoćni sudac je potom označio prethodno zaleđe.

Slaven je zaprijetio u 68. kada je iz slobodnog udarca sa skoro trideset metara potegao Martinaga, no nedostajalo mu je malo više preciznosti.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Grgić je povratnim dodavanjem u šansu gurnuo Jankovića koji je na 12 metara loše zahvatio loptu koja potom odlazi pokraj okvira gola.

Pitanje pobjednika je riješeno u 79. minuti kada nakon dobre akcije Hodže i Grgića po desnoj strani sigurnim udarcem s vrha peterca do 13. gola u sezoni dolazi Matija Frigan.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Božić je sa 16 metara iz voleja zatresao prečku za posljednje uzbuđenje na utakmici.