Rennes s igračem manje Panathinaikosu dao dva gola, talijanski vratar napravio komičnu grešku

Joie des joueurs de l equipe Rennes apres le but de Fabian RIEDER  32 - Rennes  - FOOTBALL : Rennes vs Panathinaikos - Ligue Europa - 09/11/2023 FedericoPestellini/Panoramic PUBLICATIONxNOTxINxFRAxBEL

Federico Pestellini/Panoramic

Nakon 2-1 pobjede u Ateni u prošlom kolu, Rennes je u četvrtak pobijedio Panathinaikosa i kod kuće pa sada s devet osvojenih bodova drži prvo mjesto Skupine F Europa lige, uz dodatak da Villarreal s šest bodova ima utakmicu manje, njihova utakmica prošlog kola kod Maccabi Haife odgođena je zbog situacije u Izraelu i Palestini. Ono zbog čega je ova pobjeda Rennesa, trenutno tek 11-plasirana momčadi Ligue 1, posebna je to što je do pobjede francuska momčad došla igrajući gotovo dvije trećine vremena, od 33. minute, s igračem manje, i u tom periodu postigla dva gola.

Švicarski veznjak Fabien Ridder (21) kojeg je Rennes ljetos platio Young Boysima 15 milijuna eura doveo je u devetoj minuti Francuze u vodstvo nakon komične greške vratara Alberta Brignolija kojemu je ta lopta iz slobodnog udarca prošla kroz ruke i noge.

Vodstvo su Grci poništili nakon što je 18-godišnji Jeanuel Belocian u 100-postotnoj šansi za gol u 16 metara prekršajem koji je kažnjen crvenim kartonom zaustavio Fotisa Ioannidisa koji je zatim zabio iz penala. Rennes s čovjekom manje na terenu nije prestao igrati pa je u 65. minuti polukontru tri na šest (!) Marokanac Ibrahim Salah (22) završio golom za 2-1, pet minuta kasnije Ludovic Blas (25), kupljen ljetos od Nantesa za 15 milijuna eura, iz kaznenog udarca je postavio 3-1 a isti je igrač u sudačkoj nadoknadi umalo zabio još jednom, međutim njegov je šut odsjeo na gredi.

Za Panathinaikos su od prve minute igrali Tin Jedvaj i bivši igrač Rijeke Adam Gnezda-Čerin a ako govorimo o sastavima onda moramo naglasiti i koliko je mlada Rennesova momčad. Dakle, Rennes je igrao u ovom sastavu: Gallon (30), Doue (21), Wooh (22), Belocian (18), Theate (23) – Bourigeaud (29), Le Fee (23), Matić (35), Terrier (26) – Rieder (21), Kalimuendo (21). Naravno, nije ovo iznenađenje, Rennes je poznat kao klub koji sjajno radi sa mladim igračima, Jeremy Doku, Eduardo Camavinga, Lesley Ugochukwu, Serhou Guirassy, Ousmane Dewmbele i Mathys Tel samo su neki od igrača koji su tamo ponikli ili su ih skauti kluba pronašli i doveli.