REMI U KRANJČEVIĆEVOJ Mitrović osigurao bod Gorici

06.04.2024., Zagreb, stadion u Kranjcevicevoj - SuperSport HNL, 29. kolo. NK Lokomotiva - HNK Gorica. Josip Mitrovic Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic / Pixsell

Lokomotiva i Gorica su u sklopu 29. kola SuperSport HNL-a u Kranjčevićevoj odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (1:0). Domaćini su poveli nesretnim autogolom Matea Leša da bi bod gostima nakon solo prodora donio Josip Mitrović.

Izabranici Silvija Čabraje su upisali čak 14. neriješni ishod u auktualnom prvenstvu čime su rekorder lige, a momčad Rajka Vidović je osmi put odigrala remi. Lokomotiva je tako zadržala šest bodova prednosti ispred današnjeg suparnika, no u borbi za Europu je izgubila četvrtu poziciju na kojoj se sad s bodom više nalazi Osijek.

U sljedećem kolu Lokomotiva će gostovati kod Varaždina dok Goricu očekuje težak ispit na domaćem travnjaku gdje stiže Dinamo.

Domaćin je poveo u 29. minuti i to uz veliku dozu sreće. Nakon udarca Žilinskog s desetak metara iskosa Banić je slabio reagirao te je odbio loptu ravno do Leša koji nije stigao reagirati nakon čega se lopta od njega odbila u gol Gorice.

Konačni trezultat dvoboja postignut je u 73. minuti. Obrana Lokomotive nije ozbiljno shvatila Mitrovića koji se sjurio po lijevoj strani napada do srca šesnaesterca te je na koncu s desetak metara uputio udarac, a lopta je od bloka Mersinaja promijenila smjer te je prevarila Čavlinu. Bio je to njegov treći pogodak u sezoni.

Gorica je u 87. minuti ostala s igračem manje nakon što je dva žuta kartona u razmaku od šezdeset sekundi dobio Valentino Majstorović.

Kolo se nastavlja od 19 sati kada se u Koprivnici sastaju Slaven Belupo i Varaždin.