Rémi nije bio dovoljan za pobjedu, Oudinova dva gola ponišio je SMS u četvrtoj minuti nadoknade

Soccer Football - Serie A - Lazio v Lecce - Stadio Olimpico, Rome, Italy - May 12, 2023 Lecce's Remi Oudin celebrates scoring their second goall with teammates REUTERS/Alberto Lingria Photo: ALBERTO LINGRIA/REUTERS

ALBERTO LINGRIA/REUTERS

Lazio i Lecce igrali su u petak navečer utakmicu s velikim ulogom – rimski klub je na četiri kola prije kraja sezone bio na +4 iznad petog mjesta, dok je Lecce bio na 16. mjestu s 31 bodom, četiri više od 18-plasirane Spezije koja je prva u zoni ispadanja. Lazio se bori za Ligu prvaka, Spezija za ostanak, a na kraju su nezadovoljni bili i jedni i drugi. Završilo je 2-2, Lazio je nastavio loš niz, u zadnjih pet utakmica osvojio je tek četiri boda dok navijači Leccea imaju pravo biti razočarani zbog nerealiziranog kaznenog udarca i primljenog gola u četvrtoj minuti nadoknade drugog poluvremena.

Za Lazio su zabili Ciro Immobile u 34. i Stefan Milinković-Savić u 90+4. dok je oba gola za Lecce zabio Francuz Rémi Oudin, 26-godišnjak na posudbi iz Bordeauxa, krilni igrač koji povremeno, pa i u petak u Rimu, igra na poziciji centralnog veznog. Zadnji ligaški gol Oudin je upisao 20. veljače prošle godine u 1-1 remiju svog matičnog kluba protiv Monaca. Točno 38 utakmica Oduin je golgeterski postio a onda zabio dva Laziju koji do kraja sezone ide u goste Udineseu i Empoliju dok će na Olimpicu dočekati Cremonese.

Marin Pongračić bio je na klupi Leccea, nakon što se oporavio od ozljede i operacije gležnja koja ga je mučila od početka ove godine tek se vraća u formu, zadnju utakmicu odigrao je još prije početka Svjetskog prvenstva. Lecce do kraja sezone igra protiv Spezije i Bologne kod kuće i Monze u gostima.