Ranim pogotkom Miereza Osijek osvojio puni plijen na Apašu

29.03.2024., Gradski stadion Ivan Kusek Apas, Koprivnica - SuperSport HNL, 28. kolo, NK Slaven Belupo - NK Osijek. Ramon Mierez slavi pogodak za vodstvo Osijeka 1:0. Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Vjeran Zganec Rogulja / Pixsell

Osijek je zgoditkom Ramona Miereza u 6. minuti utakmice u sklopu 28. kola SuperSport HNL-a slavio na gostovanju kod Slaven Belupa rezultatom 0:1 (0:1). Time je došao do prve HNL pobjede nakon četiri kola. Bijelo-plavi su ujedno zabilježili deseti trijumf u sezoni kojom su se u borbi za Europu približili Lokomotivi na samo bod zaostatka na četvrtom mjestu ljestvice.

Farmaceuti su pak upisali 15. poraz u sezoni te se nalaze na pretposljednjoj poziciji, a trenera Ferenčinu posebno može brinuti činjenica da je njegova momčad u posljednjih sedam prvenstvenih utakmica upisala samo jedan bod. Za tjedan dana Osijek će u sklopu 29. kola gostovati kod Rudeša dok će Slaven Belupo na Apašu dočekati susjeda Varaždina.

Već u 6. minuti utakmice Osijek je došao do gola kojim su na koncem osvojili tri boda. Nakon udarca Nejašmića s 18 metara Sušak je odbio loptu do Jugovića čiji udarac potom zaustavlja na gol liniji, no novu odbijenu loptu je iskoristio Mierez koji je pored nezainteresiranog Štefulja iz blizine zatresao mrežu za svoj 12. zgoditak u aktualnoj sezoni kojim je učvrstio poziciju najboljeg strijelca lige.

Farmaceuti su blizu izjednačenja bili u 21. kada je Mioč proigrao debitanta Abdu, a on je s vrha peterca iskosa šutirao malo iznad grede.

Dvije minute kasnije dobru šansu su propustili i Bijelo-plavi. Nejašmić je dijagonalnim dodavanjem asistirao za Jurišića koji je sa šest metara pucao iznad prečke.

Prvu priliku u drugom dijelu domaćin je imao u 53. minuti. Nakon ubačaja iz kuta lopta se odbija do Božića koji je šutirao iz voleja, no Bralić je prsima upisao blokadu.

Deset minuta kasnije Šuto je ispred gola Osijeka bio u duelu s Bralićem nakon kojeg nije uspio uputiti udarac. U nastavku akcije lopta dolazi do Boseca koji je iz blizine pucao pored bliže stative.

U 71. minuti je s ruba kaznenog prostora u dobroj poziciji bio Štefulj, ali nije dobro pucao tako da nije bilo opasnosti po gol Osijeka.

Završnica utakmica je protekla u terenskoj inicijativi domaćin, no bez konkretnih prilika tako da je duel na koncu odlučen ranim golom Miereza.

Kolo će biti zaključeno sutra kada su na rasporedu tri utakmice u kojima se sastaju Varaždin – Gorica, Rudeš – Rijeka te na koncu Hajduk – Dinamo.