Radošević i Divković vukli su Brondby u gradskom derbiju, ali onda se ukazao 17-godišnji wonderkid

Roony Bardghji (Copenhagen), right, scores over goalkeeper Peter Vindahl (Sparta) from the penalty shot in the penalty shootout during the UEFA Champions League, 3rd qualifying round, 2nd leg, AC Sparta Praha vs FC Copenhagen, on August 15, 2023, in Prague, Czech Republic. Photo/Katerina Sulova (CTK via AP Images)

Katerina Sulova (CTK via AP Images)

Kopenhagen derby odigran u nedjelju pripao je gostima, Brondby Stadium vidio je poraz domaće momčadi koju je lijepim golom u vodstvo u 25. minuti doveo Josip Radošević i koja je do 84. minute vodila s 2-1, za drugi gol koji je postigao Ohi Omoijuanfo asistirao je Vinkovčanin Marko Divković. Ipak, za Kopenhagen se tada ukazao Roony Bardghji, Šveđanin za kojeg možda niste nikad čuli što uopće nije čudno obzirom da će taj mladić koji igra na desnom krilu 15. studenog tek postati punoljetan. Doduše, u Danskoj Bardghji uopće nije nepoznanica, u prvih osam kola Supereligaen već je zabio četiri gola pa odluka trenera Jacoba Neestrupa da ga u 80. minuti uvede u igru nije bila prilika da momak osjeti atmosferu velikog derbija nego da zaista pokuša nešto napraviti.

I napravio je, u 84. je zabio za 2-2, u 89. za 2-3 i pobjedu Kopenhagena koji je sada s 22 boda učvrstio prvo mjesto, s tri boda više od Silkeborga i četiri od Brondbyja. Za Bardghja su do sada interes već iskazali Milan, Barcelona, Bayern, Ajax, Real Madrid, Chelsea… a nakon šest golova u samo 490 ovosezonskih ligaških minuta nema sumnje da će mu cijena, trenutno na Transfermarktu uz njegovo ime stoji iznos od 4 milijuna eura, prilično narasti.

Bardghji je rođen 2005. u Kuwait Cityju, roditelji su mu Sirijci a obitelj je doselila u Švedsku kad je Roony imao sedam godina. Nogomet je počeo igrati u Molmeu a Kopenhagen ga je doveo u srpnju 2020. Za njihovu seniorsku momčad debitirao je 21. studenog 2021., dakle samo šest dana nakon 16. rođendana a prvi gol zabio je sedam dana kasnije u utakmici protiv Aalborga čime je postao najmlađi strijelac u povijesti Superligaen. Istovremeno je igrajući za švedsku U-17 selekciju u šest utakmica zabio pet golova, dokazujući da je dominantan i na toj razini.